ברוכים הבאים לוויקימסע

ויקימסע הוא מיזם רב־לשוני לחיבור מדריכים חופשיים, שיתופיים, ומהימנים למטיילים שכולם יכולים לתרום ליצירתם ולפיתוחם.

המהדורה העברית של ויקימסע החלה דרכה ב־28 במרץ 2013 וכיום מכילה 2,373 מדריכים.

בחרו את המדריך הרלוונטי על ידי לחיצה על היבשת בה נמצא יעד הטיול במפה שלהלן, או באמצעות המפה האינטראקטיבית.

    
יעדי טיול שסמוכים אליכם

אפריקהאמריקה הדרומיתאמריקה הצפוניתאסיהאירופהאוקיאניהאנטארקטיקה

שיחוניםמדריכים בנושאי טיולמסלולים


יעדים נבחרים

הרפובליקה העממית של סין טיול בסין מבטיח לכם הכרות עם תרבות עתיקת יומין, מפגש מרתק עם מקומיים מסבירי פנים, ואת ההזדמנות לחזות בשמורות טבע מדהימות, מבנים בעלי ארכיטקטורה מרשימה, ושלל חוויות ייחודיות ומעניינות נוספות.

איחוד האמירויות הערביות בעוד כולנו חוגגים את הסכמי הנורמליזציה ההיסטוריים במזרח התיכון, איחוד האמירויות הערביות נפתחת לתיירות ומסתמנת כיעד מאוד אטרקטיבי למטיילים ישראלים.

הולנד המדינה האמידה והליברלית היא אחת מיעדי התיירות הפופולאריים ביותר באירופה כיום, בין היתר בזכות שפע הגלריות, התעלות, טחנות הרוח העתיקות האיקוניות, שדות הפרחים הצבעוניים הרבים, וחיי הלילה התוססים.

בחריין בעוד כולנו חוגגים את הסכמי הנורמליזציה ההיסטוריים במזרח התיכון, בחריין נפתחת לתיירות ומסתמנת כיעד מאוד אטרקטיבי למטיילים ישראלים.

התפרצות מגפת הקורונה האם כדאי לבטל את הטיול? כיצד מטיילים שנמצאים כעת בחו"ל יכולים למזער את הסיכוי להידבק בנגיף? קראו עוד על האופן בו הנגיף משפיע על מטיילים.

אודות ויקימסע

ויקימסע הוא מיזם רב-לשוני הממוקד ביצירת מדריכים למטיילים חופשיים, מקיפים, עדכניים ומהימנים. רוב התוכן שקיים כיום בויקימסע העברי מבוסס בעיקר על תוכן שפותח לאורך השנים בגרסה האנגלית של המיזם בגלגולים השונים שלו על ידי עשרות אלפי משתמשים מכל רחבי העולם במשך קרוב ל-16 שנים (מאז יולי 2003). המהדורה העברית של ויקימסע החלה לפעול ב-28 במרץ 2013. האתר כולל כיום 2,373 מדריכים וזוכה בממוצע לכ-90 אלף צפיות מדי חודש, כאשר דפי האתר נטענים על ידי בסביבות כ-30 אלף מכשירים ייחודיים מדי חודש.

בעוד שלא מעט תוכן פותח באתר לאורך השנים האתר נמצא עדיין בחיתוליו ומעורבותם של כותבים נוספים בפיתוח התוכן נחוצה במיוחד בשלב הנוכחי. אנו בדרך כלל חותרים להשלים את התוכן החיוני שעדיין חסר במדריכים באמצעות תרגום של טקסטים מהמדריכים המקבילים בויקימסע האנגלי ו/או על ידי כתיבת התוכן על סמך הידע האישי והניסיון שכל אחד מאיתנו צבר. הוספה של טקסטים ותמונות ו/או ביצוע התיקונים הנחוצים בעיניכם יתקבלו בברכה. למשתמשים חדשים שמעוניינים לקרוא עוד על פיתוח התוכן באתר מומלץ לקרוא את דפי העזרה ודפי המדיניות וההנחיות של האתר. בנוסף, אם לא עשיתם זאת עד כה, אנא עזרו לנו לוודא לכל הפחות שהמדריך שעוסק בעיר או האזור שבו אתם גרים ומכירים היטב, ו/או המדריך שעוסק ביעד הטיול האחרון שלכם, אכן מכיל את כל התוכן שלפי דעתכם הוא צריך להכיל, ושהמידע עדכני.

תכנים נבחרים

מדריכים מומלצים - המדריכים המושקעים ביותר שעברו תהליך ביקורת עמיתים.
מדריכי הליבה - המדריכים שהכי מעניינים את הקוראים לפי סטטיסטיקות הצפיות.

אוגדני מדריכים - אפשרות לשמור ביחד אוסף של מדריכים בפורמט דיגיטלי לשימוש לא מקוון.
 
קהילת ויקימסע

דפי הדיון הקהילתיים המרכזיים: דף הדיונים • דלפק הייעוץ • פונדק המטיילים • לוח מודעות

כללים, הנחיות ודפי עזרה: חמשת עמודי התווך • העקרונות והקווים המנחים המרכזיים בוויקימסע • שער הקהילה

המאמצים המשותפים המרכזיים: תחזוקה • מיזמי ויקימסע • נתונים סטטיסטיים • סדנה למפות • רשימת כל המדריכים


דפים שיעזרו למשתמשים חדשים להתוודע אל האתר: כיצד להירשם • עצות למשתמשים חדשים • כיצד ניתן לעזור לפתח את ויקימסע • שאלות נפוצות
שיחונים נבחרים

שיחונים של שפות רשמיות בעשרת היעדים הפופולריים ביותר בעולם בקרב ישראלים:

שיחונים של השפות העיקריות המדוברות בישראל:

ויקימסע הוא חלק ממיזמים רב לשוניים, חופשיים אחרים של קרן ויקימדיה:
ויקיפדיה
אנציקלופדיה חופשית
ויקיספר
מאגר ספרי לימוד ומדריכים חופשיים
ויקיציטוט
מאגר ציטוטים חופשי
ויקימינים
מדריך פתוח וחופשי של מינים
מטא-ויקי
תיאום מיזמי קרן ויקימדיה
ויקיטקסט
מאגר טקסטים חופשיים
ויקימילון
מילון חופשי
ויקיחדשות
אתר חדשות חופשי
ויקישיתוף
מאגר תמונות וקובצי מדיה חופשיים
ויקינתונים
מאגר נתונים חופשי


מהדורות נוספות של ויקימסע בשפות אחרות: Deutsch    Italiano    English    Nederlands    Français    Svenska    Русский    Español    Português    Polski    Română    Українська    Ελληνικά    Tiếng Việt    中文    فارسی    Suomi    हिन्दी   বাংলা    پښتو    日本語    Esperanto   Türkçe
This article is issued from Wikivoyage. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.