Число (мовознавство)

Число — граматична категорія, що вказує на кількість предметів, про які мовиться в реченні. Категорія числа характерна для більшості мов, хоча в деяких числа немає, наприклад у японській. У різних мовах зустрічається також двоїна, троїна, та інші форми числа, в яких, наприклад, протиставляється невелике число предметів великому.

Число виражається за допомогою закінчень або артиклів. Наприклад, в українській мові: будинок — будинки, в англійській a house — houses, в французькій une maison — des maisons. У французькому прикладі, вимова самого слова maison не змінюється, хоча на письмі до нього додається -s.

Українська мова

В українській мові є два числа: однина і множина. Двоїна відома в діалектному мовленні, у літературному зараз майже не вживається. Число виражається за допомогою закінчень. Окрім іменників та займенників за числом відмінюються також прикметники та порядкові числівники.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.