Фанерозойський еон

Фанерозой або Фанерозойський еон — сучасний геологічний еон, що починається з моменту, коли на Землі поширилися тваринні форми життя.

Загальний опис

Охоплює крайні 570 мільйонів років історії розвитку Землі, протягом яких існують кістякові організми; їхні залишки дозволили зробити детальне стратиграфічне підрозділення осадових товщ. Фанерозой включає палеозойську, мезозойську й кайнозойську ери. Це також фанерозойська еонотема, тобто сукупність верст гірських порід, що поєднує відповідні ератеми. Еон та еонотема виділені в 1930 році американським геологом Джеймсом Чедвіком (1844 – 1905), який розділив всю геологічну історію Землі на криптозой і фанерозой.

Принципова різниця фанерозойського еону від попередньої криптозойської еонотеми полягає в різкій та зростаючій диференціації ендогенних та екзогенних геологічних процесів, результати яких проявились у блоковій будові літосфери та русі літосферних плит, у збільшенні платформних структур та формуванні океанів і континентів, у появі скелетних тварин, поширенні рослин на суші, у загальному прогресивному розвитку біосфери, який зумовлює зміну складу атмосфери, утворення різноманітних органогенних порід та біогенних корисних копалин.

Див. також

  • Фітема

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.