Енциклопедія життя

«Енциклопе́дія життя́» (англ. The Encyclopedia of Life, англ. EOL) онлайн-енциклопедія, що містить інформацію про 1.9 млн біологічних видів, створювана спільно різними фахівцями. В енциклопедії можна розміщувати окремі статті для кожного відомого виду (яких налічується близько 2 млн), де будуть відеоматеріали, звук, зображення, графіка і текстові відомості.

Encyclopedia of Life
Енциклопедія життя
Посилання eol.org
Комерційний Немає
Тип Мережна енциклопедія
Реєстрація Необов'язкова
Мови англійська, німецька, французька.
Власник Фонд Макартурів, Фонд Альфреда Слоуна
Започатковано 2008
Рейтинг Alexa 45 210[1]
 Encyclopedia of Life
Енциклопедія життя
у Вікісховищі

Історія

Перші сторінки енциклопедії створені 26 лютого 2008[2]. У рамках проєкту в єдину базу даних спочатку будуть зібрані відомості про тварин, рослин і грибів. Потім в каталог додадуть дані про мікроорганізми, а пізніше — і про копалини біологічних видів.

  • 27 лютого 2008 року енциклопедія представила перші 30 тис. статей[3].
  • В серпні 2009 року кількість статей збільшилася до 170 тисяч[4].
  • 18 липня 2012 на сайті близько 1 000 000 статей.
  • 6 листопада 2016 року на сайті 1 335 379 статей, 88 755 зареєстрованих користувачів і 3 825 025 зображень.

Доступ

Будь-який користувач інтернету, який відвідав ресурс, отримає доступ до текстів, фотознімків, карт, аудіозаписів, відеороликів і іншої мультимедійної інформації. Поповнювати каталог планується у міру ідентифікації нових видів. «Енциклопедія життя» заснована на wiki-технології, що дозволить користувачам інтернету зі всього світу редагувати кожну статтю.

Однією з пріоритетних завдань проєкту є доступність ресурсу всім людям незалежно від мовних і культурних відмінностей, для чого планується переклад енциклопедії на різні мови у співпраці з приватними особами та організаціями по всьому світу.

Організація проєкту

Проєкт розрахований на десять років і оцінюється в 110 500 000 доларів США. Перші гранти виділили дві американські організації: 10 мільйонів доларів США надав Фонд Макартурів, а 2,5 мільйона доларів США видав Фонд Альфреда Слоуна.

Створенням «Енциклопедії життя» займатиметься команда фахівців з 25-30 осіб. Проєктом керують Філдовський музей природної історії в Чикаго, Гарвардський університет, Вудсхоульська лабораторія біології моря, Ботанічний сад Міссурі, Смітсонівський інститут і Бібліотека біологічних видів — група, в яку входять Лондонський національний музей природної історії, Нью-Йоркський ботанічний сад і Королівські ботанічні сади в К'ю. Керівники проєкту сподіваються, що надалі зуміють залучити для роботи над енциклопедією тисячі кваліфікованих фахівців. Проєкт планується завершити до 2017 року[5].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.