Laipni lūdzam Vikipēdijā,
brīvajā enciklopēdijā, kuru arī Tu vari papildināt!
Šobrīd latviešu valodā ir 107 767 raksti.

Vai Tu zināji, ka...

No Vikipēdijas latviešu valodā jaunākajiem rakstiem:

Aktuāls notikums

2019. gada koronavīrusa slimības jeb COVID-19 pandēmija, sākotnēji dēvēta arī par Uhaņas koronavīrusa epidēmiju, sākās Ķīnas pilsētā Uhaņā 2019. gada decembrī, kad tās iedzīvotāji sāka slimot ar atipisku pneimoniju, kas nepakļāvās parastajai ārstēšanai. Saslimušajiem konstatēja jaunu koronavīrusu, kura genoms izrādījās līdzīgs SARS vīrusam SARS-CoV, tādēļ to nosauca par SARS-CoV-2 vīrusu. Uhaņas koronavīrusa epidēmijas izcelsme nav precīzi zināma. 11. martā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss paziņoja, ka SARS-CoV-2 vīrusa infekcijas uzliesmojums ir sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

Kopumā pasaulē līdz 2020. gada 14. martam bija apstiprināti vairāk nekā 145 000 inficēšanās gadījumi 137 valstīs, no vīrusa infekcijas izraisītajām komplikācijām bija miruši vairāk nekā 5400 cilvēku. Pēc oficiāli pieejamiem datiem vairāk nekā 72 000 saslimušie bija izveseļojušies, bet aktīvā slimības statusā šobrīd atrodas vairāk nekā 53 000 cilvēku.

Latvijā pirmais slimības gadījums tika apstiprināts 2020. gada 2. martā. Oficiālo informāciju par pandēmiju Latvijā un izsludināto ārkārtas situāciju meklēt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā!

Šī diena vēsturē

Vairāk notikumu: 24. maijā 25. maijā 26. maijā

Šobrīd ir 2021. gada 25. maijs (UTC)

Izveido rakstu


  • Raksta izveidošana
  • Rakstu vednis
  • Iedvesmai
  • Smilšu kaste eksperimentiem
  • Dalībnieku uzvedības noteikumi
  • Administrācija

Vikikrātuves dienas attēls

Vikipēdija ir pieejama arī citās valodās, to skaitā:
Eesti Lietuvių Latgaļu Līvõ Võro Žemaitiu Русский Français Deutsch English

Vikipēdija ir bezpeļņas organizācijas Wikimedia Foundation projekts, kas saistīts arī ar vairākiem citiem brīvi pieejama satura projektiem:

Commons
Kopīga multimediju krātuve
MediaWiki
wiki programmatūras izstrāde
Meta-Wiki
Wikimedia Foundation projektu koordinēšana
Wikibooks
Rokasgrāmatas un pamācības
Wikidata
Brīva zinību bāze
Wikiquote
Citātu kolekcija
Wikisource
Free source dokumenti
Wikivoyage
Ceļvedis
Wiktionary
Vārdnīca
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.