תל נורדאו

תל נורדאו (נכתב גם תל נורדוי) היא שכונה בתל אביב שנוסדה בשנת תרפ"ו, 1926.

השכונה

השכונה הוקמה על תל בודד בחולות הלבנים, בשוליים הצפון-מערביים של העיר דאז. השכונה השתרעה על שטח נרחב והשקיפה אל פני הים הפתוח לצד מערב, כשמצידה המזרחי שכונת נורדיה, מצפונה שכונת פועלים ב' ומדרומה כיכר מוגרבי. כמו שכונת נורדיה הגובלת בה שהוקמה שנים אחדות לפניה, היא נקראה על שמו של הפעיל הציוני והוגה הדעות מקס נורדאו.

לאחר המשך התפתחותה של העיר צפונה, מצאה עצמה תל נורדאו בעיבורה של העיר - מתחם הרחובות פרישמן - בן יהודה - בוגרשוב - דיזנגוף והרחובות שביניהם.

בית הספר

בשכונה מצוי בית הספר תל נורדאו אשר הוקם בשנת 1926[1] ברוח התרבות העברית. בית ספר זה שימש בשנים שלפני קום המדינה (תש"ב-תש"ח) כבסיס האימונים של לוחמות ההגנה שלימים נקרא -ח"ן, חיל נשים. בבית ספר זה למדו, בין היתר, אורי זוהר, אמנון יצחק, יורם שפטל, תרצה אתר, צבי זיבל ויגאל מוסינזון. במבנה בית הספר התקיימו משנות ה-30 עד שנות ה-50 לימודי הערב של בית הספר הגבוה למשפט ולכלכלה[2]. משנת 1939 הועברו ההרצאות של בית העם לאולם הגדול של בית הספר[3].

לקריאה נוספת

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.