תכלית תעודות סל

תכלית תעודות סל בע"מ היא חברה לתעודות סל אשר הוקמה בשנת 2004, ונחשבת כיום לגוף השני בגודלו בישראל בתחום תעודות הסל. החברה נמצאת בשליטת דש איפקס הולדינגס, אשר מחזיקה ב-59.9% ממניות החברה, ובבעלותה גם דש בית השקעות. יתר מניות החברה, 40.1% בסך הכל, מוחזקות ביידי קבוצת מייקל דייוויס (MDG) (בבעלות מייקל דייוויס), אשר התמחותה היא מסחר באופציות. ב-2012 נחתם מיזוג בין מיטב בית השקעות ובית ההשקעות דש אייפקס, מה שיהפוך את מיטב בית השקעות לבעלת השליטה בחברה עם השלמת המיזוג בשנת 2013.

מוצרי החברה

החברה מנהלת נכון להיום מעל 130 תעודות שונות בישראל, בהיקף של מעל 20 מיליארד שקלים (נכון לשנת 2013). בין המוצרים הפיננסיים המוצעים על ידי החברה:

  • תעודות סל מניות ישראל
  • תעודות סל מניות חו"ל
  • תעודות סל אג"ח
  • תעודות סל פיקדון
  • תעודות סל סחורות
  • תעודות סל מורכבות
  • תעודות סל בחסר - שורט

בראש החברה עומדים דוד אללוף, מנכ"ל שותף ששימש בעבר כמנכ"ל קבוצת מייקל דייוויס ואיל סגל, מנכ"ל שותף ששימש בעבר כמנהל מחלקת ההשקעות בבנק דיסקונט לישראל וכן כמנכ"ל תכלית בית השקעות.

היסטוריה

בשנת 1987 הקימה קבוצת דיסקונט את גוף ההשקעות 'תכלית בית השקעות' אשר עסק בין היתר במכירת מוצרים פיננסיים, בניהול תיקי השקעות ועוד. בשנת 2004 הוחלט להרחיב את פעילות בית ההשקעות גם לעולם תעודות הסל, מה שהביא להקמת תכלית תעודות סל, אשר עוסקת כיום בתחום זה בלבד.

בשנת 2012 נאלץ בנק דיסקונט לישראל למכור את החברה לחברת דש בית השקעות לאחר שהמפקח על הבנקים הורה לו למכור את האחזקות שלו בחברה (20%) עד 2013[1].

בשנת 2012 התמזגה אל תכלית תעודות סל חברת 'אינדקס תעודות סל'. באותה שנה, גייסה תכלית 2.45 מיליארד שקלים, והייתה למגייסת הגדולה ביותר בשוק תעודות הסל בישראל ב-2012.

תכלית תעודות סל הייתה גם לחברה הראשונה בישראל שהנפיקה תעודת סל בתחום הביומד והטכנולוגיה בישראל - תעודת הסל 'תכלית ת"א ביומד', בחודש יולי 2012.

בשנת 2012 קיבל הממונה על ההגבלים העסקיים החלטה כי הוא לא מאשר את איחוד תכלית תעודות סל עם מיטב תעודות סל, מה שהיה הופך את החברה המשולבת לגדולה ביותר בתחום בארץ[2]. בשל כך נאלצה חברת דש מיטב למכור את חברת מיטב תעודות סל.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.