תזמורת משטרת ישראל

תזמורת משטרת ישראל היא התזמורת הייצוגית של משטרת ישראל. התזמורת היא תזמורת כלי נשיפה והיא שייכת לאגף "קהילה-משטרה" (אק"מ) במשטרת ישראל. התזמורת מנגנת בטקסים שונים של המשטרה, כמו גם בטקסים ממלכתיים, במשחקי כדורגל, באירועים עירוניים ובאירועים קהילתיים שונים במטרה לחזק את הקשר בין המשטרה לקהילה. מדי שנה משתתפת התזמורת בפסטיבל המחולות בכרמיאל, בפסטיבל תזמורות כלי הנשיפה בכפר סבא, בספטיבל הזמר החסידי בצפת וברעננה ובהפקות שונות.

תזמורת משטרת ישראל הוקמה בסמוך להקמת מדינת ישראל על בסיס תזמורת המשטרה המנדטורית (הוקמה ב-1921) ומנגנת מאז בטקסים רבים ברחבי המדינה. בין השאר, התזמורת ניגנה בשנת 1949 בטקס הנחת אבן פינה ליד הזיכרון למגיני ירושלים[1] ובטקס חניכת קו הרכבת לירושלים[2] וב-1955 בטקס פתיחת הכביש לאילת[3]. התזמורת אף ניגנה בסיום קורס קצינים של צה"ל[4].

המנצח הראשון היה אוברי סילבר, שנשאר בתפקיד עד פטירתו. בין השנים 1944–1961 היה המנצח נפתלי גריבוב. בין השנים 1961–1980 ניצח על התזמורת סגן ניצב אריה זמאנק. רפאל הלברטל ניצח על התזמורת מספר שנים. בין השנים 1980–2008 ניצח על התזמורת מנשה לב-רן. ב-2008 פרש לב-רן לגמלאות בדרגת ניצב משנה, והוא הוחלף על ידי מפקח איתן סובול. התזמורת מונה כשלושים נגנים (כלי נשיפה, באס, תופים, כלי הקשה וקלידים) והיא מורכבת ממוזיקאים מקצועיים המועסקים כשוטרים בשירות קבע. החל משנת 1999 משרתים בתזמורת לצד שוטרי הקבע גם חיילים בשירות סדיר, נציגי משמר הגבול.

מנצח התזמורת כיום הוא רפ"ק רפי אולו.

בשנת 1978 הוציאה התזמורת תקליט בכורה[5].

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.