שרופשייר

שרופשייר (מחוז)
Shropshire
מדינה הממלכה המאוחדת  הממלכה המאוחדת
אומת הבית אנגליה  אנגליה
אזור מערב המידלנדס
ערים במחוז שרוסברי, טלפורד, אוסווסטרי
שטח 3,487 קמ"ר
אוכלוסייה
  במחוז
  צפיפות

473,900  (נכון ל-2011)
136 נפש לקמ"ר (נכון ל-2011)
אזור זמן UTC
www.shropshire.gov.uk

לחצו כדי להקטין חזרה

שרופשייראנגלית: Shropshire) הוא מחוז הממוקם באזור מערב המידלנדס שבמערב אנגליה. עיר הבירה של המחוז היא שרוסברי (96,071 תושבים)[1] והעיר הגדולה ביותר היא טלפורד (162,300 תושבים).[1]

גאוגרפיה

המחוז הוקם בשנת 2009 כרשות יוניטרית (רשות מקומית), אשר כוללת את רוב השטחים ההיסטוריים של המחוז. רוב התעשייה ואוכלוסיית המחוז נמצאים בחמש ערים מרכזיות; שרוסברי, טלפורד, אוסווסטרי, ברידנורת' ולודלאו. מבחינה גאוגרפית המחוז מחולק לשני חלקים עיקריים; צפון שרופשייר שמאופיין בשטחים פתוחים ושטוחים כאשר רוב ריכוזי האוכלוסייה נמצאים באזור זה, מצד שני דרום שרופשייר מאופיין באזור הררי וכפרי יותר.

המחוז נחצה ממזרח למערב על ידי הכביש המהיר ה-M54 שהופך במרכז המחוז לכביש ה-A5, כביש זה נמצא על דרך רומית עתיקה אשר חיברה את לונדון (במרבל ארץ') לצפון ויילס. נהר הסוון זורם גם הוא ממערב לדרום-מזרח המחוז. לאורך גבולות המחוז נמצאים (עם כיוון השעון); צ'שייר מצפון, סטפורדשייר ממזרח, וורצ'סתרשייר מדרום-מזרח, הרפורדשייר מדרום, פוויס (ויילס) ממערב ורקסהאם (ויילס) מצפון-מערב.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. 1 2 נכון לשנת 2009.
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.