שלט חוצות

שלט חוצות הוא שלט פרסומת ענק המוצב במקום ציבורי. שלטי חוצות נמצאים לרוב בכבישים, בצמתים וברחובות שבהם תנועה רבה של הולכי רגל וכלי רכב.

שטחו של שלט חוצות שגרתי הוא כ-10-5 מ"ר, אך יש גם שלטים הגדולים במידה ניכרת מגודל זה.

שלטי חוצות סטטיים, המציגים מודעה אחת בלבד, עשויים מנייר או מפלריג. לוח אלקטרוני מאפשר שלטי חוצות דינמיים, שתוכנם משתנה ללא הרף. מבחינת תכנון פרסומי, שלטי חוצות מתוכננים להיות בולטים במיוחד ובעלי מסר קצר וקליט, מתוך הנחה כי הצופה נמצא בתנועה.  

בנוסף לשלטי חוצות במיקום קבוע, על קיר בית שהוקצה לכך או במתקן שכל ייעודו הצגה של שלט חוצות, מוצבים שלטי חוצות באופן זמני בעת עבודות שיפוץ של בניין, לשם הסתרת הפיגומים.

בישראל, החוק אוסר על הצבת שילוט חוצות בשולי דרכים בין-עירוניות,[1] כדי למנוע הסחת דעתו של הנהג הנוסע במהירות גבוהה.

סעיף 214א לחוק העונשין קובע:

"(א) המפרסם פרסום פוגע על שלטי חוצות, דינו - מאסר שישה חדשים או קנס פי שלושה מהקנס האמור בסעיף 61(א)(1).
(ב) לעניין סעיף זה -
"פרסום פוגע" - אחד מאלה:
(1) תמונת ללא בגדים או תמונה של חלקי גוף מוצנעים של איש או אשה;
(2) תמונה שיש בה קיום של מעשים מוצנעים או של אלימות בעניינים שבצניעות, או שיש בה ביזוי או השפלה בעניינים שבצניעות, או שהיא מציגה אדם כחפץ זמין לשימוש בעניינים שבצניעות;
(3) תמונה של גילוי חלקי של גוף, של איש או אשה, שיש בה פגיעה ברגשותיו המוסריים של הציבור או חלק ממנו או השחתת המוסר הציבורי, או שיש בה פגיעה בקטינים או בחינוכם;"

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. אלא אם ניתן לכך היתר לפי החוק, וצוין על גבי השלט שמו של מי שהזמין את הכנת השלט או את התקנתו.
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.