שחיקה (פסיכולוגיה)

שחיקה
שם בלועזית Occupational burnout

שחיקה, (burnout) בפסיכולוגיה, היא מצב של תשישות ארוכת-טווח ועניין מצומצם, בדרך כלל בהקשר של מקום העבודה אשר בדרך כלל מוקרן גם לתחומי חיים אחרים כמו חינוך, תחביבים ועוד ומשפיע עליהם לרעה.

שחיקה נובעת לרוב מלחצים מתמשכים במקום העבודה, ללא תקופה מתאימה של התאוששות, אם כי גם התמודדות לקויה עם ילדים ובעיות אחרות יכולות לגרום לכך.

סינדרום השחיקה, לפי המודל של Maslach[1], כולל בתוכו שלושה מרכיבים:

  1. תשישות רגשית.
  2. ציניות או דה-פרסונליזציה (מתבטאת בריחוק בין-אישי ובמעין איבוד תחושת הקשר הבין-אישי של העובד עם עמיתים לעבודה ועם לקוחות).
  3. ירידה ביעילות העבודה או פיחות בהישגים אישיים, אשר מתבטא בהערכה שלילית של העובד את עצמו[2][3].

השחיקה נוטה להיות מוקרנת גם לתחומי חיים אחרים כמו חינוך הילדים או הקדשת זמן מועט יותר ללימודים ותחביבים. למשל, הורה שנשחק מעבודתו ככלל יהיה פחות סבלני לחינוך ילדיו, יהיה טכני יותר וסרקסטי יותר, וכן, יקדיש פחות זמן ללימודים, תחביבים ושאר עיסוקים חשובים.

מאפיין נוסף של שחיקה הוא ניוון לפחות זמני של השפה, כלומר מצב בו האדם מרוכז פחות ומשיב יותר באמרות אוטומטיות (ראו נוירון מראה) או במונחים ומשפטים לא מספיק מדויקים.

שחיקת עובדים במקום עבודה פוגעת הן בעובדים, הן במקום העבודה עצמו והן בלקוחות.

ראו גם

לקריאה נוספת

  • איילה מלאך פיינס, "שחיקה בעבודה: גורמים, תוצאות ודרכי התמודדות", בהוצאת מודן.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. אתר socialpsycholgy.org (באנגלית)
  2. Maslach, C. (1982). The Burnout: The Cost of Caring. Engelwood Cliffs: Prentice Hall.
  3. Maslach, C., Jackson, S. E. (1986). The Maslach Burnout Inventory (2nd ed.). Palo Alto, CA: Consulting Psychologists Press.
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.