רופא כללי

רופא כללי הוא אדם שסיים לימודי רפואה בדרגת תואר דוקטור (לרוב נע בין 6 ל-7 שנים) וקיבל רישוי לעסוק ברפואה קונבנציונאלית במדינה אחת או יותר, אך בחר מסיבותיו שלו, שלא להמשיך למסלול התמחות ספציפי ברפואה (לרוב נע בין שנתיים ל-4 שנים) של לימודים ופעולה רפואית תחת הדרכה. רופא כללי הוא אם כך רופא ללא התמחות רפואית.

בישראל, כל הרופאים הכלליים רשומים בפנקס הרופאים של משרד הבריאות הישראלי.

העיסוק ברפואה כללית מעט שונה מעיסוק ברפואה עם מומחיות לתחום מסוים - בכל הנוגע לרישום תרופות, על רופא כללי חלות פחות הגבלות חוקיות ומנהלתיות החלות על רופאים מומחים מסוימים והוא רשאי לרשום תרופות בצורה חופשית יותר ותחת פיקוח מועט יותר. עם זאת, בכל הנוגע לביצוע ניתוחים, חלות על הרופא הכללי הגבלות רבות והוא אסור, במישרין או בעקיפין, לבצע ניתוחים רבים השמורים בלבד לרופאים מההתמחויות השונות.

עיסוקו של רופא כללי דומה יחסית לעיסוקם של רופא פנימי ורופא משפחה אך אלו בניגוד לרופא כללי עברו התמחות שכן רפואה פנימית ורפואת משפחה הן התמחויות בתחום הרפואה.

הסיבות לבחירה בעיסוק ברפואה כללית הן למשל רצון לחופש פעולה רחב יותר מבחינת רישום תרופות, קושי לתקשר בשפת המקום (מקשה על ביצוע התמחות לאורך מספר שנים) כמו עם חלק מהעולים החדשים, הרצון להתמחות בתחום שלא זכה לתוכנית התמחות מסודרת באותה המדינה או הרצון לעסוק ברפואה עיסוק רב-תחומי.

ראו גם

קישורים חיצוניים

קובץ:Commons-logo.svg ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הבהרה: המידע במכלול נועד להעשרה בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי.

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.