רוברט קיוסאקי

רוברט טורו קיוסאקיאנגלית: Robert Toru Kiyosaki, ביפנית: ロバート・トール・キヨサキ ; נולד ב-8 באפריל 1947) הוא איש עסקים וסופר יפני-אמריקני. התפרסם בזכות כתיבת הספר "אבא עשיר אבא עני".

קורות חייו

קיוסאקי הוא יפני-אמריקני, דור רביעי בארצות הברית, שנולד וגדל בהוואי. הוא בא ממשפחה ידועה של מחנכים: אביו עמד בראש משרד החינוך בהוואי. לאחר שסיים את לימודיו בתיכון למד קיוסאקי בניו יורק, ובתום הלימודים הצטרף לכוח הנחתים של צבא ארצות הברית ושירת במלחמת וייטנאם כקצין וכטייס מסוקי תקיפה.

לאחר שחזר מהמלחמה, החלה הקריירה העסקית שלו. ב-1977 הקים חברה שהביאה בראשונה לשוק את ארנקי הניילון וצמדן[דרוש מקור], שזכו למכירות בהיקף של מיליוני דולרים. ב-1985 הקים חברה חינוכית[דרוש מקור] שפעלה בשבע מדינות (ארצות הברית, רוסיה, נורווגיה, יפן, ברזיל, קוריאה הדרומית וסינגפור), ולימדה עסקים והשקעות לעשרות אלפי תלמידים בעלי תואר ראשון[דרוש מקור]. תוכנית הטלוויזיה שלו שודרה בארצות הברית במשך שנה בערוץ הנוסטלגיה, והפיצה את המסר החינוכי שלו[דרוש מקור].

קיוסאקי פרש בגיל 47 ופנה להשקעות ולנדל"ן. הוא מעביר קורסים שנמשכים החל משעה אחת וכלה בשלושה ימים, ובהם הוא "מלמד אנשים את סודותיהם של העשירים"[דרוש מקור].

קיוסאקי התפרסם לאחר שפרסם את ספרו הראשון, "אבא עשיר אבא עני" ("Rich Dad, Poor Dad"). הוא פרסם 18 ספרים העוסקים בעשיית עושר שלא מעבודה, ובשיווק רב שכבתי, ובתוכם תורגמו לעברית הספרים "לפרוש צעיר לפרוש עשיר", "אם אתם רוצים להיות עשירים ומאושרים אל תלכו לבית ספר?". כמו כן שיווק מספר משחקי קופסה ומשחקי מחשב העוסקים בכספים ובניהול נכסים. המטרה הראשית של כל מוצריו היא לימוד השכלה פיננסית.

באוקטובר 2012 הוכרזה חברה בבעלותו כפושטת רגל בשל חוב של 24 מיליון דולר לנושים.[1]

רשימת ספרים רבי מכר בהוצאתו

  • "בית הספר לעסקים"- עוסק בשיווק רב שכבתי.
  • "סיפורי הצלחה"- אנשים המשתפים בסיפוריהם, שלמדו לקחים מהספר הראשון "אבא עשיר, אבא עני".
  • "כך תהיה עשיר"- עושר מהשכלה פיננסית ולא עצות פיננסיות פשטניות וילדותיות להחריד.
  • "אבא עשיר, אבא עני לבני נוער"- להתחיל בגיל צעיר.
  • "מי לקח את הכסף שלי"- כיצד להניע את הכסף שלנו במקום להחנות אותו בחיסכון.
  • "רבעי תזרים המזומנים"- המדריך לעצמאות פיננסית של אבא עשיר. מציג את עקרונות רבעי תזרים המזומנים (cashflow- quadrant).
  • "IQ פיננסי"- כיצד לנהל בחוכמה את ענייננו הכספיים ולהשיג עושר ועצמאות כלכלית.
  • אח עשיר, אחות עשירה"- ספר העוסק בו ובאחותו אמי קיואסקי שפנתה לנזירות בודהיסטית, מציג את הפן הרוחני.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

  1. "Company Bankruptcy Information for Rich Global LLC". BUSBK.com. 20 באוגוסט 2012. בדיקה אחרונה ב-20 באוגוסט 2012. 
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.