רדיו קול חי

רדיו קול חי
פרטי התחנה
סוג רדיו אזורי
שפה עברית
מדינה ישראל ישראל
תקופת פעילות מ-1996
אזורי קליטה ותדרים
אזור קליטה אזור המרכז, אזור ירושלים והדרום
נקלט בתדר 93FM\92.8FM
http://www.93fm.co.il

רדיו קול חי היא תחנת רדיו ישראלית בעלת אופי חרדי, המשדרת במסגרת הרדיו האזורי. לתחנה יש שני אולפנים, האולפן המרכזי בבני ברק ועוד אולפן קטן בירושלים.

התחנה נוסדה בשנת 1996. מנכ"ל התחנה הוא אבי רוזן ומנהל התוכניות הוא בצלאל קאהן. באמצע 2016 נכנס אבי בר כשותף בתחנה[1]. בשנת 2018 פורסם כי איש העסקים יצחק מירישווילי רכש את התחנה מידי אבי בר, אך הרשות השנייה טרם אישרה את המהלך[2]. נטען כי התחנה מזוהה עם מפלגת ש"ס[3].

אודות התחנה

התחנה משדרת 24 שעות ביממה, שישה ימים בשבוע, למעט חגים. היא משדרת תוכניות אקטואליה, בידור, מוזיקה חסידית ומזרחית חרדית וחדשות.

בנוסף לתחנה הראשית הושקה ב-2017 תחנת בת בשם קול חי מיוזיק המשדרת רק מוזיקה משבע בבוקר עד עשר בלילה בתדר 102.5 FM

תדרי התחנה הראשית הם 93 ו-92.8 FM.

מהדורות חדשות משודרות בכל שעה החל משבע בבוקר ועד חצות הלילה.

ב-2018, לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, נקנסה התחנה ב-14,000 ש"ח בשל תעמולה אסורה שקיימו עבור משה ליאון יומיים לפני הבחירות[דרוש מקור].

תוכניות ושדרנים

התחנה משדרת תוכניות אקטואליה, שיעורי הלכה, מוסר, השקפה ופרשת שבוע. מספר שדרנים מגישים תוכנית יומית בתחנה ובהם: ידידיה מאיר בתוכנית התעוררות- אקטואליה בשילוב דבר תורה; מרדכי לביא, מנחם טוקר בתוכנית זמן אויר - מוזיקה ובידור;
טובים השניים - תוכנית בידור בהגשת אלעד כהן ויהודה שוקרון; יומן חדשות המוגש על ידי אבי מימרן ; "עניין משפחתי" - תוכנית שבועית שאותה מגישים לסירוגין רחל פסטג, מירי שניאורסון ויואב דיליאון. שלהבת חסדיאל הגישה בתחנה תוכנית ראיונות פוליטית ותוכנית צרכנות.

החל משנת 2015 החלו לשדר את שיעורו השבועי של הרב יצחק יוסף במוצאי שבת מבית הכנסת היזדים.
כתבי החדשות בתחנה: בנצי לייזרוביץ (משטרה), קובי פינקלר (צבא וביטחון), שלמה ריזל (חוץ וערבים), צבי טסלר (כלכלה) ואיתי גדסי (פוליטי). ב-2016 פוטרו חמישה מהכתבים באתר קול חי[1].

קהל היעד

לוח התוכניות נועד לפנות לא רק לציבור החרדי, אלא גם לדתיים לאומיים ולמסורתיים. עקב כך, הרייטינג של התחנה נפגע מהקמתן של "קול ברמה" ו"גלי ישראל" הפונות גם כן לאותו קהל. בסוף שנת 2014 עמד אחוז ההאזנה לתחנה על 5.1%[4]. בשנת 2015 חזרה התחנה להיות המובילה בציבור החרדי[5]. בשנת 2017 פורסם בסקר TGI כי שיעור ההאזנה של קול חי במגזר החרדי עמד על 31.5% לעומת רדיו קול ברמה 22.3%[6].

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.