ראיין זינקי

ראיין זינקיאנגלית: Ryan Zinke; נולד ב-1 בנובמבר 1961) הוא פוליטיקאי אמריקאי חבר המפלגה הרפובליקנית. מכהן כנציג מונטנה בבית הנבחרים של ארצות הברית מאז ינואר 2015.

זינקי הוא מועמדו של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ לתפקיד מזכיר הפנים של ארצות הברית[1].

ביוגרפיה

זינקי נולד בבוזמן שבמונטנה, דור חמישי למתיישבים במדינה. הוא היה ספורטאי מצטיין בתיכון וזכה עם קבוצת בית הספר באליפות המדינה. זכה למלגת הצטיינות ללימודים באוניברסיטת אורגון ושיחק בנבחרת הפוטבול של המוסד. ב-1984 סיים תואר ראשון בגאולוגיה. ב-1991 סיים תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה הלאומית בסן דייגו שבקליפורניה וב-2003 תואר שני מאוניברסיטת סן דייגו.

לאחר לימודי התואר הראשון התגייס ב-1985 לצי ארצות הברית. הוא השלים קורס קצינים והתנדב ליחידת אריות הים, יחידת הקומנדו המובחרת של הצי. תחילה שירת בצוות 1 וב-1990 נבחר לצוות 6, צוות העילית של היחידה המתמחה בלוחמה בטרור. הוא שירת כמפקד צוות[2], מפקד כוח מיוחד וקצין מבצעים. במלחמת עיראק שימש מפקד בפועל של כוח משימה משולב והוביל אלפי מבצעים מיוחדים. ב-2006 עוטר בשתי מדליות כוכב הארד על פועלו בלחימה. הוא שירת כקצין מבצעים מיוחדים באירופה והוביל כוח משימה משותף במבצעים מיוחדים בבוסניה והרצגובינה, קרואטיה וקוסובו. תפקידו האחרון בשירות היה הקמת מרכז אימונים והדרכה ללוחמה מיוחדת של הצי. הוא השתחרר בדרגת קומנדר ב-2008.

לאחר שחרורו נבחר לסנאט מדינת מונטנה, בו כיהן מ-2009 עד 2012. ב-2012 התמודד ללא הצלחה בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית למשרת סגן מושל מונטנה. ב-2014 התמודד על המושב המתפנה של מונטנה בבית הנבחרים של ארצות הברית, בעקבות התמודדותו של חבר הקונגרס המכהן סטיב דיינס לסנאט של ארצות הברית. זינקי נבחר ברוב של מעל 55% והושבע לתפקיד בינואר 2015. בבחירות בנובמבר 2016 נבחר לתקופת כהונה נוספת. מכהן כחבר ועדת שירותי הביטחון ובוועדה למשאבים טבעיים.

זינקי נשוי, אב לשני בנים ובת.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ארז לין, הקבינט של טראמפ: ראיין זינקי ימונה לשר הפנים, באתר ישראל היום, 16 בדצמבר 2016.
  2. מארק מאזטי, ניקולס קוליש, כריסטופר דרו, סרג' קובלסקי, שון ניילור וג'ון איסמיי, צוות 6 של אריות הים: מכונת ציד האדם הגלובלית של ארצות הברית, פורסם במקור בניו יורק טיימס, תורגם ופורסם בהארץ, 09.06.2015.
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.