קסטיליה-לה מנצ'ה

קסטיליה-לה מנצ'ה (קהילה אוטונומית)
Comunidad Autónoma de Castilla-La Mancha

בנין קסטיליה לה מנצ'ה בסיודאד ריאל
מדינה ספרד  ספרד
מושל אמיליאנו גרסיה-פאחה
המפלגה הסוציאליסטית (PSOE)
מחוזות בקהילה אוטונומית 5
בירת הקהילה האוטונומית טולדו
שפה רשמית ספרדית
שטח 79,463 קמ"ר (דירוג: 3)
תאריך ייסוד 16 באוגוסט 1982
אוכלוסייה
  בקהילה אוטונומית
  צפיפות

1,977,304  (נכון ל-2007)
24.86 נפש לקמ"ר (נכון ל-2007)
אזור זמן UTC +1
www.jccm.es

לחצו כדי להקטין חזרה

קסטיליה-לה מנצ'הספרדית: Castilla-La Mancha, מבוטא "קסטיִיַה") היא קהילה אוטונומית של ספרד. קסטיליה-לה מנצ'ה ממוקמת בלב חצי האי האיברי וגובלת בקהילות האוטונומיות מדריד וקסטיליה ולאון בצפון, באראגון ובוולנסיה במזרח, במורסיה ובאנדלוסיה בדרום ובאקסטרמדורה במערב. זוהי הקהילה האוטונומית השלישית בגודלה בספרד מבחינת שטחה, אם כי התשיעית מבחינת גודל אוכלוסייתה. בירתה היא טולדו. עיר גדולה נוספת היא סיודד ריאל.

קסטיליה-לה מנצ'ה מורכבת מחמישה מחוזות שנקראים על שם בירותיהם: גוודלחרה בצפון מזרח, קואנקה במזרח, טולדו במערב, אלבסטה בדרום מזרח וסיודד ריאל בדרום מערב.

השם "קסטיליה-לה מנצ'ה" נוצר רק עם כינון המשטר הדמוקרטי בספרד וחלוקתה ל-17 קהילות אוטונומיות. לפני כן אזור זה נודע בשם "קסטיליה החדשה". חלק גדול מאזור זה נקרא גם לה מנצ'ה (או "לה מנשה" בספרדית עתיקה), וזהו האזור בו מתרחשת עלילת "דון קישוט איש לה מנשה". לה מנצ'ה מפורסמת גם בטחנות הרוח הרבות הפזורות בה.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.