קנט

קנט (מחוז)
Kent


מדינה הממלכה המאוחדת  הממלכה המאוחדת
אומת הבית אנגליה  אנגליה
אזור דרום-מזרח אנגליה
ערים במחוז מיידסטון
שטח 3,736 קמ"ר
אוכלוסייה
  במחוז
  צפיפות

1,731,400  (נכון ל-2011)
463 נפש לקמ"ר (נכון ל-2011)
קואורדינטות 51°11′24″N 0°43′48″W / 51.19000°N 0.73000°W / 51.19000; -0.73000
אזור זמן UTC
www.kent.gov.uk

לחצו כדי להקטין חזרה

קנטאנגלית: Kent) הוא אחד ממחוזות אנגליה. המחוז, אשר נמצא בדרום-מזרח אנגליה אשר בממלכה המאוחדת, גובל בסאסקס מזרח, סארי ולונדון רבתי. בנוסף, לקנט גבול עם צרפת אשר עובר במחצית מנהרת התעלה.

בירת מחוז קנט היא מיידסטון ובנוסף לה בקנט 40 ערים נוספות. הבולטות שבהן קנטרברי, דובר ומרגייט.

מיקומה של קנט כחיץ בין הממלכה המאוחדת ליבשת האירופית הוביל להיות המחוז "קו החזית" במספר מערכות, בהן הקרב על בריטניה במלחמת העולם השנייה.

בעקבות ריבוי המטעים והפרדסים בקנט, מכונה בחיבה המחוז "הגינה של אנגליה".

היסטוריה

ערך מורחב – ממלכת קנט

אזור קנט מאוכלס החל מתקופת האבן הקדומה. השם "קנט" נוצר מהמילה הבריטונית "קנטוס" אשר משמעותה קצה או גבול. המחוז החל להיקרא קנט בשנת 835 לספירה ובאותה תקופה תושבי האזור התייחסו לקנטרברי כעיר בירתם.

בין המאה החמישית למאה השמינית הייתה ממלכת קנט ממלכה עצמאית, והיוותה את אחת משבע הממלכות שהתגבשו בסופו של דבר לממלכת אנגליה.

בזמן מלחמת העולם השנייה חלק ניכר מהקרב על בריטניה התרחש מעל לאדמות המחוז. בין יוני 1944 למרץ 1945 יותר מ-10,000 טילי V-1 נורו לעבר לונדון מבסיסים בצפון צרפת, מתוכם כ-2,500 פגעו בקנט ובלונדון והשאר יורטו בידי מטוסים, אש נ"מ ובלוני הגנה.

מתום המלחמה שונו גבולות המחוז מספר פעמים וב-1965 רובעי ברומלי ובקסלי בלונדון נוצרו מ-9 ערים אשר היוו בעבר חלק מקנט.

תעשיות חשובות בקנט

התעשיות הגדולות בצפון-מערב קנט עוסקות בבטון, נייר ותעשייה אווירית, בעוד שדרום-מזרח קנט נשען בעיקר על תעשיות התיירות וחקלאות.

ערים חשובות בקנט

קנטרברי

ערך מורחב – קנטרברי

העיר נמצאת במזרח קנט ומפורסמת בשל היותה מקום מושבו של הארכיבישוף מקנטרברי, ראש הכנסייה האנגליקנית וכן בשל הקתדרלה של קנטרברי.

דובר

ערך מורחב – דובר (אנגליה)

דובר היא עיר-נמל מבין החשובות אשר בממלכה המאוחדת, ממוקמת במזרח קנט על גדות התעלה האנגלית. דובר היא העיר הבריטית הקרובה ביותר לאירופה, מרחק של 34 קילומטרים מנמל קאלה שבצרפת.

מרגייט

מרגייט היא עיר תיירותית אשר בקצה הצפוני של מזרח קנט ומאופיינת על ידי רצועות החוף הרחבות אשר מושכות תיירים (עיקרם בריטיים) לעיר מזה יותר מ-250 שנים.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

  • Visit Kent - האתר הרשמי של משרד התיירות של קנט
  • Historic Kent - מידע נרחב על ההיסטוריה של קנט
  • Kent Coast - גלריית תמונות מחופיה של קנט
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.