קמילה, דוכסית קורנוול

קמילה, דוכסית קורנוול
מדינה הממלכה המאוחדת  הממלכה המאוחדת
לידה לונדון, הממלכה המאוחדת

קמילה פרקר בולסאנגלית: Camilla Parker Bowles; נולדה ב-17 ביולי 1947) היא אשתו של הנסיך צ'ארלס, יורש העצר של הממלכה המאוחדת וחברת בית המלוכה הבריטי. מאז נישואיה ב-9 באפריל 2005 קמילה נושאת בתארים נסיכת ויילס ודוכסית קורנוול. הדוכסית נמנעת מלהשתמש בתואר רם המעלה יותר "נסיכת ויילס" כדי לא לפגוע בזכרה של דיאנה, הנסיכה מוויילס, המזוהה בציבור כ"נסיכת ויילס".

משפחתה של קמילה פרקר בולס

קמילה נולדה בשם "קמילה רוזמרי שנד" (Camilla Rosemary Shand) בלונדון שבאנגליה. הוריה היו רוסלינד קוביט, בתו הבכורה של הברון רולנד קלברט קוביט, הברון השלישי של אשקומב, ובעלה אל"ם ברוס שנד, קצין בצבא הבריטי.

החתונה

ב-10 בפברואר 2005, הוכרז כי הנסיך צ'ארלס וקמילה ינשאו ב-8 באפריל 2005. החתונה נדחתה ביום בשל הלווייתו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני, ונערכה ב-9 באפריל בטירת וינדזור. החתונה נערכה בטקס אזרחי, משום שלפי חוקי הכנסייה האנגליקנית מי שהתגרש לא רשאי להינשא שוב בטקס דתי. המלכה אליזבת לא השתתפה בטקס, אולם בירכה את בני הזוג אחריו. השניים קיבלו גם את ברכתו של הארכיבישוף מקנטרברי.

לאחר הנישואים נקראת קמילה באנגליה ובווילס: "הוד מעלתה המלכותית, דוכסית קורנוול" (ואף שהיא נושאת את התואר "נסיכת ויילס" - תוארה של הנסיכה דיאנה עת הייתה נשואה לצ'ארלס - מעדיפה קמילה שלא להשתמש בתואר זה ולא נעשה בו שימוש רשמי). בסקוטלנד נקראת קמילה פרקר בולס "הוד מעלתה המלכותית, דוכסית רות'סיי".

כאשר יוכתר הנסיך צ'ארלס כמלך בריטניה, תהיה קמילה זכאית על פי חוק לתואר "המלכה בת הזוג" (Queen Consort), אך בסמוך לנישואיהם הוציא בית קלרנס הודעה רשמית לפיה קמילה בוחרת שלא להיקרא כך בבוא היום, ותסתפק בתואר "הנסיכה בת-הזוג" (Princess Consort) - בדומה לתוארו של הנסיך אלברט, בן זוגה של המלכה ויקטוריה.

דוכסית קורנוול

ב-9 באפריל 2012, במלאת שבע שנים לנישואים לנסיך צ'ארלס, הודיעה אליזבת השנייה, מלכת הממלכה המאוחדת, שתעניק לקמילה את אות המסדר הוויקטוריאני המלכותי, האות הגבוה ביותר שמוענק לאישה בממלכה.[1]

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.