קמדן טאון


קמדן טאוןאנגלית: Camden Town) היא שכונה ברובע קמדן של העיר לונדון בירת הממלכה המאוחדת. השכונה ממוקמת סביב קמדן היי סטריט (הרחוב הראשי קמדן), צפונית לסיטי של לונדון. השכונה ידועה בשוק קמדן הממוקם בה.

אתרים בעלי חשיבות

בגבולה הצפוני של שכונת קמדן טאון עוברת תעלת ריג'נטס בדרכה לעבר גן החיות של לונדון. השכונה התפתחה סביב קמדן לוק - תא שיט המאפשר העלאת הסירות למפלס גבוה יותר. סביב אזור זה התפתח שוק קמדן בשנות ה-70 של המאה ה-20. בגבולה הדרומי של השכונה נמצא ריג'נטס פארק וגן החיות של לונדון. כמו כן בשכונה ממוקמים המוזיאון היהודי וכנסיית סנט פנקרס הישנה.

שוקי קמדן

ערך מורחב – שוק קמדן

אתר התיירות העיקרי של קמדן הוא השווקים שבה. שוק מזון קטן משמש את הקהילה המקומית, אולם מרבית השווקים הם שווקים תיירותיים בהם מוכרים ביגוד, רהיטים, ספרים וחפצי אמנות.

תחבורה

קמדן טאון מהווה מרכז תחבורתי. קווי אוטובוס רבים עוברים דרכה ומקשרים את השכונה ליתר חלקי לונדון. בשכונה ממוקמת תחנת קמדן טאון של הרכבת התחתית של לונדון - אשר אינה עומדת בעומס הנוסעים בה בסופי שבוע, בשל מספר המבקרים הרב המגיע לשוקי קמדן.

אזכורים תרבותיים

בספרו של צ'ארלס דיקנס "מזמור לחג המולד" מתגוררים בוב קרצ'יט ומשפחתו בקמדן טאון. השכונה מוזכרת גם בספר דומבי ובנו של דיקנס. בספרו של ג'ון לה קארה "Tinker, Tailor, Soldier, Spy" מתרחש שיא העלילה במבנה בקמדן טאון ברחוב לוק (רחוב שאינו קיים במציאות). ספרו של ניק הורנבי "נאמנות גבוהה" מתרחש אף הוא בקמדון, בחנות הנקראת 'Championship Vinyl' (חנות שאינה קיימת במציאות). השכונה מוזכרת בשירים רבים, בהם בשיר "Come Back To Camden" באלבום מורסיי משנת 2004 "You Are the Quarry"; בשירו של ראיין אדמס "English Girls Approximately" מאלבום "Love is Hell"; ובשיר "קמדן טאון" באלבום "The Lone Ranger" של להקת מאדנס.

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.