קוסמטיקה

קוסמטיקהאנגלית: Cosmetics, ידוע גם כ-Makeup או Make-up) היא מכלול כלים וטיפולים לטיפוח המראה של הגוף, ובפרט טיפוח העור, שיער הראש והציפורניים.

בטיפולים הקוסמטיים נכללים:

טיפולי קוסמטיקה משרתים בעיקר נשים, אך יש גם טיפולי קוסמטיקה לגברים.

טיפולי קוסמטיקה נעשים כטיפול אישי של אדם בגופו, וכן על ידי מי שמקצועם בכך - קוסמטיקאים. ניתוחים קוסמטיים - ניתוחים שאינם נובעים מצורך רפואי אלא מרצון לקבל מראה נאה יותר - נערכים על ידי רופאים שהתמחותם בכך. דוגמה לניתוח קוסמטי היא ניתוח להבלטת השפתיים - כל מטרתו היא שפתיים נאות יותר, כצו אופנתי.

תעשיית הקוסמטיקה

נכון לשנת 2003, המכירות בשוק הקוסמטיקה מגיעות לסך 18 מיליארד דולר ארצות הברית בשנה. השוק נשלט בידי מספר מצומצם של חברות רב-לאומיות. רובן נוסדו בתחילת המאה ה-20.

תכשירי קוסמטיקה המשמשים גם לניקוי הגוף ולא רק לטיפוחו (כגון שמפו), מיוצרים גם על ידי יצרנים של חומרי ניקוי.

בשנים האחרונות ישנה נטיית צרכנים לקוסמטיקה טבעית: כלומר קוסמטיקה שאינה מכילה כימיקלים סינתטיים ובעיקר ללא חמרים משמרים. בעקבות זאת החלו גם חברות קוסמטיקה גדולות להציע קוסמטיקה על בסיס טבעי. כיום קיימים תוי תקן למוצרים קוסמטיים טבעיים כמו BDIH, ECOCERT ואחרים.

קישורים חיצוניים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.