צלב חיל האוויר (בריטניה)

צלב חיל האוויר
Air Force Cross
פרטים
מדינה בריטניה הממלכה המאוחדת
סוג עיטור צבאי
המעניק הכוחות המזוינים של בריטניה
למען "פעולה של גבורה באוויר אך לא בשירות פעיל"
זכאות חברי הכוחות המזוינים של בריטניה ובעלות בריתה.
סטטוס פעיל
נוסד 3 ביוני 1918

צלב חיל האוויראנגלית: Air Force Cross מוכר גם בר"ת: AFC) הוא עיטור בריטי מדרגה שלישית הניתן לחיילי הכוחות המזוינים של בריטניה עבור פעולה של גבורה או דבקות במטרה יוצאת דופן באוויר אך לא בשירות פעיל, בעיקר למשרתים בחיל האוויר המלכותי.
העיטור ניתן לציון פעילות יוצאת דופן באוויר לא בשירות פעיל, כלומר לא בשעת מלחמה או פעילות מבצעית, לציון פעולת גבורה בשירות פעיל ניתן עיטור צלב התעופה המצוינת. עד לשנת 1993, העיטור היה ניתן לקצינים בלבד כאשר עיטור מדליית חיל האוויר היה ניתן לדרגות הנמוכות, החל משנה זו צלב חיל האוויר ניתן לכל הדרגות.

תיאור העיטור

העיטור הוא צלב יווני עשוי כסף שבמרכזו מוצג תיאור של הרמס רוכב על כנפי נץ ואוחז זר דפנה. בקצה הזרוע העליונה מתואר הכתר המלכותי של המונרך המכהן ובקצוות שאר הזרועות מסמלים ראשי התיבות של המונרך. העיטור תלוי על סרט המורכב מפסים לבנים ואדומים באלכסון לאורכו של הסרט, זו היא גם תצורת הצבעים המוצגים באות העיטור (גרסה מוקטנת של העיטור אשר נענדת לא באירועים פורמליים).
לעיטור ניתן להוסיף אבזם כסף המציין כפל עיטורים, כלומר הענקה כפולה ויותר של אותו העיטור, בתצורת אות העיטור אבזם זה מיוצג בעזרת סיכה במרכז האות.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.