ציפי גון-גרוס

ציפי גון-גרוס (נולדה ב-30 בנובמבר 1952) היא שדרנית רדיו, פסיכולוגית וסופרת ישראלית.

ביוגרפיה

נולדה בתל אביב, למדה בבית הספר היסודי "דובנוב" ובתיכון עירוני א'. הייתה פעילה בשבט צופי "דיזנגוף".

בראשית שנות ה-70 התגייסה לצה"ל לשירות במחלקת התעודה והאומר של גלי צה"ל, שם שימשה כעורכת ומגישת תוכניות.

גון-גרוס היא בעלת תואר ראשון ותואר שני בפסיכולוגיה (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב, עבודתה לתואר שני נכתבה ב-1979 על "אקספרסיביות ואינסטרומנטליות בקבוצות הכנה ללידה" בהדרכת רות שרבני וסופי קב-ונקי.

נוסף על עבודתה בגלי צה"ל, גון-גרוס עובדת כפסיכולוגית קלינית, התפתחותית וחינוכית ומשתתפת בקביעות בתוכניות רדיו וטלוויזיה בנושאים אלו. היא פעילה ומרצה בנושא בני הדור השני לשואה. מרצה בבתי ספר ובפורומים שונים בנושאי ספרות.

זכתה 6 פעמים בפרס מפקד גלי צה"ל. סיפורה "כבר גדולה" זכה בפרס בתחרות בינלאומית לסיפור הקצר לנשים מאגן הים התיכון (1999). זוכת פרס אקו"ם לספרות ילדים (2008) על סיפרה "אף פעם לא מלכה". זוכת פרס אקו"ם על שם דבורה עומר (2014) על סיפרה "פעם היינו משפחה". זוכת פרס היצירה לסופרים ומשוררים על שם ראש הממשלה לוי אשכול לשנת 2014.

בעשור השני של המאה ה-21, היא ממשיכה לעבוד בתחנה הצבאית, ולמעלה מ-30 שנה עורכת ומגישה את מגזין הספרות השבועי של גלי צה"ל "ספרים רבותי, ספרים".

גון-גרוס, המתגוררת בתל אביב, הייתה נשואה לד"ר מירון גרוס, מרצה באוניברסיטת תל אביב ואיש עסקים, עד פטירתו ב-20 במאי 2017. היא אם לארבעה וסבתא לשישה.

ספריה

ספרי ילדים
  • "יום ויומולדת" (עם עשי ויינשטיין), הוצאת מסדה-פרס, 1981
  • "אמא ואבא נוסעים לחוץ לארץ" (עם עשי ויינשטיין), הוצאת עם עובד, 1990
  • "כאן זאת לא קייטנה", הוצאת מעריב, 1993
  • "הסוד של מיכל", הוצאת מעריב, 1994
  • "לא עובר דירה, ודי!" הוצאת מודן, 1995
  • "יש רגעים שאני לא חושבת עלייך", הוצאת אריה ניר-מודן, 1996
  • "למה ולא", הוצאת קוראים, 2007
  • "אף פעם לא מלכה", הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2008. זוכה פרס אקו"ם לספרות ילדים לשנת 2008. הספר עובד להצגת יחיד בשם "אף פ'ם לא" שכתבה וביימה סיוון בן ישי. שחקן - ידידיה ויטל. ההצגה זכתה בפרס הצגת השנה לנוער, וכן בפרסים על המשחק, הבימוי והעיבוד הטובים ביותר בתחרות משרד התרבות וארגון התיאטרון אסיטז' (2013).
  • "פעם היינו משפחה", הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2015. זוכה פרס אקו"ם לספרות ילדים לשנת 2014

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.