צבי בן-משה

צבי בן-משה
לידה 1945 (76 בערך)

צבי (צבילי) בן-משה (נולד 1945) הוא איש ציבור ישראלי.

ביוגרפיה

נולד בקיבוץ מעוז חיים. גדל והתחנך בקריית טבעון. השלים לימודי תיכון בבסמ"ת חיפה. הצטרף לגרעין בתנועת הנוער העובד והלומד ושירת בנח"ל המוצנח' סיים בהצטיינות קורס קצינים ועם גמר השירות הצטרף לקיבוץ נווה אור. במלחמת ששת הימים שירת כקצין בחטיבת הצנחנים 55 ששיחררה את ירושלים. במלחמת יום הכיפורים שירת באוגדה 143 שהיתה בפיקודו של אריק שרון, כוח הצנחנים הראשון שחצה את תעלת סואץ (מבצע אבירי לב[1]). לאחר שורה של תפקידים בקיבוץ נווה אור, בין השאר מנהל ויו"ר "אורטל" – מפעל ליציקות מתכת[2], יצא בן-משה להקים את המרכז לנוער של "הקיבוץ המאוחד".

מ-1979 שימש כעוזרו של ח"כ יגאל אלון. לאחר פטירתו של אלון שימש כעוזרו של ח"כ יצחק רבין. בין השנים 19841987 שימש כעוזר שר הביטחון יצחק רבין לענייני תעשיות ונושאים פוליטיים. כן כיהן כדירקטור בתעשייה האווירית ובמפעלים ביטחוניים נוספים.

בין השנים 19941997 כיהן כמרכז האגף הכלכלי ומזכיר פנים של התנועה הקיבוצית המאוחדת. ולאחר יציאתו של אריק רייכמן ל"תנובה" כיהן בתפקיד מזכ"ל משותף לצדו של דובי הלמן. במסגרת התפקיד ריכז את ניהול את המשא ומתן עם מנהלת הסדר הקיבוצים מול משרד האוצר והבנקים בנושא הסדר חובות הקיבוצים והביא לחתימתו עם האוצר והבנקים. לאחר פרישתו ממשרת המזכ"ל שירת כחבר וכיו"ר מועצות מנהלים בקיבוצים שונים.

ב-2001 עזב את קיבוצו ומאז הוא מתגורר בזכרון יעקב. כיום (2020) בן-משה פעיל בתנועת המחאה נגד רה"מ בנימין נתניהו בגין כתבי האישום שהוגשו נגדו וטיפולו הכושל (לכאורה) במגפת הקורונה. נשוי[3] ואב לארבעה. בנו דורון נשוי ליעל רון בן משה.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.