פסגות בית השקעות

יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: הערך היה ערך פרסומי שנוקה, כעת יש להרחיבו ולהתאימו לנוסח המקובל בוויקיפדיה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
פסגות בית השקעות בע"מ
נתונים כלליים
סוג חברה פרטית
מייסדים בנק לאומי
תאריך הקמה 1963
משרד ראשי תל אביב
שליטה בחברה אייפקס פרטנרס
מוצרים עיקריים קופות גמל, קרנות השתלמות, קופות מרכזיות לפיצויים, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, תעודות סל, קרנות גידור, ניהול תיקים וברוקראז'
אנשי מפתח אהוד שפירא (יו"ר), ברק סורני (מנכ"ל)
עובדים 900
www.psagot.co.il

פסגות בית השקעות בע"מ הוא בית השקעות ישראלי. החברה עוסקת בניהול קופות גמל, קרנות השתלמות, קופות מרכזיות לפיצויים, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, תעודות סל, קרנות גידור, ניהול תיקים וברוקראז'.

בית ההשקעות מנהל כספים עבור כמיליון לקוחות פרטיים בהיקף של כ-185 מיליארד ש"ח.[1]

אהוד שפירא מכהן כיו"ר פסגות בית השקעות והמנכ"ל הוא ברק סורני.[2]

היסטוריה

ב-1963 הקים בנק לאומי את החברה הבנקאית הראשונה בישראל לניהול תיקים - "אופק ניירות ערך והשקעות", וב-1989 הקים הבנק את "פסגות חברה לניהול קרנות נאמנות". ב-2003 אוחדה הפעילות של שתי החברות. באוקטובר 2005 נכנסה לתוקף רפורמת בכר, שחייבה את הבנקים למכור קופות גמל וקרנות נאמנות. ב-2006 קבוצת פסגות נרכשה על ידי קרן יורק, והחלה לפעול כבית השקעות עצמאי.

ב-2008 רכשה פסגות בית השקעות את קופת הגמל "גדיש" מבנק הפועלים ובכך הפכה לבית ההשקעות הגדול בישראל. ב-2009 רכשה פסגות את קופות הגמל וקרנות ההשתלמות של בית ההשקעות "פריזמה". ב-2010 רכשה פסגות את קרן הפנסיה הוותיקה הע"ל.[3]

ב-29 באוקטובר 2010 הושלמה העסקה להעברת השליטה בפסגות לקרן אייפקס פרטנרס. למחרת החליט פרקליט המדינה, משה לדור, לסגור את תיק החקירה, בחשד לעבירות בניירות ערך, שהתנהל כנגד חברות בקבוצת פסגות, לאחר שפסגות התחייבה לשורת צעדים לתיקון המצב, ובהם תשלום קנס בסך 150 מיליון ש"ח.[4] ב-2013 הושק מרכז הידע של פסגות לחינוך פיננסי.

ב-2013 רכשה פסגות את "מיטב תעודות סל" מבית ההשקעות מיטב דש.[5]

הרצת ניירות ערך

החברה הייתה חשודה במעורבות במספר אירועי הרצת ניירות ערך לאורך השנים. הרצת מניות קניטקס (1994-1993), בעקבותיה הורשע זאב שיר, מנהל תיקים בחברה. ב-2002 נגזרו עליו 20 חודשי מאסר.[6] בנוסף, בשנת 2014 נפתח משפט הרצת אג"ח מדינת ישראל בתיק הנוסטרו של פסגות בשנים 2009-2010.[7][8]

חברות בנות

פסגות קופות גמל ופנסיה - מנהלת נכסים בהיקף של כ-71 מיליארד ש"ח. 57 מיליארד ש"ח בגמל (גמל השתלמות ופיצויים), 14 מיליארד ש"ח בקרנות פנסיה (בכלל זה הע"ל הוותיקה). בתחום הגמל וההשתלמות ישנה מגמת שחיקה בהיקף הנכסים ומשקל החברה בשוק. החברה הולכת ומאבדת את הדומיננטיות שלה בשוק לטובת חברות צומחות כגון : ילין-לפידות ואלטשולר -שחם.

פסגות קרנות נאמנות - מנהלת נכסים בהיקף של כ-27 מיליארד ש"ח. מציעה קרנות נאמנות באפיקי השקעה שונים בישראל ובעולם.

פסגות ניירות ערך - מנהלת נכסים בהיקף של כ-62 מיליארד ש"ח. נמנית עם חברי הבורסה לניירות ערך משנת 1968.

פסגות תעודות סל - מנהלת נכסים בהיקף של כ-28 מיליארד ש"ח. מציעה תעודות סל העוקבות אחר מדדי מניות, איגרות חוב, מטבעות וסחורות בישראל ובעולם.

פסגות חברה לביטוח - מציעה ביטוחי חיים – ביטוח חיים, ביטוח חיים למשכנתאות ופוליסות חיסכון.

פסגות השקעה בסוכנויות ביטוח - משקיעה ומחזיקה במספר סוכנויות ביטוח.

הסכומים נכונים למחצית שנת 2016.

מוצרי החברה

חיסכון לטווח הבינוני והארוך

קופות גמל, קרנות השתלמות וקופות מרכזיות לפיצויים - השקעות לטווח בינוני וארוך, בבעלות פסגות גדיש.

קרנות פנסיה

ביטוח

במדד המותגים של גלובס לשנת 2017 החברה נמצאת במקום השמיני בלבד (מתוך 10 חברות) בקטגוריה לחיסכון לטווח ארוך.[9]

חיסכון לטווח הקצר

קרנות נאמנות - במסגרת החברה פועלות כ -160 קרנות נאמנות המתאימות לסוגי משקיעים שונים.

תעודות סל - החברה מנהלת כ-180 תעודות סל ותעודות התחייבות העוקבות אחר מגוון נכסי בסיס, כגון מדדים, סחורות ומטבעות, בישראל ובעולם.

ניהול תיקי השקעות בישראל ובעולם - החברה מנהלת תיקי השקעות בישראל ובעולם עבור חברות, גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים.

מסלולים כשרים

ערך מורחב – המסלולים הכשרים בקרנות הפנסיה והחיסכון

פסגות מחזיקה במסלולי השקעות כשרים המיועדים לציבור שומרי המצוות, במסלולים אלו מחזיקים רק בניירות ערך המותרים לרכישה על פי הלכה. גופי הכשרות המפקחים על כשרות מסלולים אלו הם בד"ץ העדה החרדית, וגלאט הון.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.