פייננשל טיימס


סוג יומי
פורמט גיליון נייר גדול
בעלים Pearson PLC
עורך ליונל ברבר
שפה אנגלית
מערכת סאוט'וורק ברידג' 1, לונדון, בריטניה
תפוצה כ-600,000 (עולמי)
מדינה בריטניה  בריטניה
ISSN 0307-1766

פייננשל טיימס (באנגלית: Financial Times) הוא עיתון כלכלי בריטי בינלאומי.

כתב העת מודפס בשפה האנגלית במספר רב של ערים, ביניהן לונדון, פריז, פרנקפורט, סטוקהולם, ניו יורק, הונג קונג, סינגפור ואיסטנבול. בשנים 2012-2000 יצאה לאור מהדורה של כתב העת בגרמנית, תחת השם "Financial Times Deutschland".

העיתון מדווח בהרחבה על עסקים. בעל רשת גדולה של כתבים בינלאומיים - כ-110 מ-475 כתבי העיתון נמצאים מחוץ לבריטניה. העיתון מודפס על גיליון נייר גדול בגוון כתום-ורדרד, וכולל לרוב שני חלקים: החלק הראשון סוקר חדשות לאומיות ובינלאומיות, כאשר החלק השני סוקר חדשות חברות ושווקים.

היסטוריה

ב-9 בינואר 1888 הושק העיתון בשם ה"מדריך הכלכלי של לונדון" (London Financial Guide) על ידי הורטיו בוטומלי. ב-13 בפברואר באותה שנה שונה שמו ל-"Financial Times". תחילה העיתון פורסם כעיתון בעל ארבעה עמודים מהמרכז בלונדון. העיתון קידם את עצמו במהירות למעמד של "תנ"ך למשקיעים", כאשר היריב היחיד שלו הוא ה-Financial News. ב-1893, העיתון משנה צבעו לכתום ורדרד - שינוי שהפך אותו מיידית לייחודי ממתחרו. ב-1945 העיתון התמזג עם מתחרו על מנת להפוך לעיתון בודד בעל שישה עמודים. העיתון הביא איתו תפוצה גדולה יותר, בעת שה-Financial News הביא כשרונות מערכת.

ביולי 2015 פורסם, כי לאחר 58 שנים בבעלות תאגיד פירסון, העיתון יימכר לתאגיד התקשורת היפני ניקיי, תמורת 1.29 מיליארד דולר[1].

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.