פה (תו)

התו פה הוא תו בסולם הצלילים, שמסומן באות F. תדירותו באוקטבה הראשונה היא 349 הרץ. במספור עממי נחשב כתו הרביעי בסולם התווים.

הצליל פה במפתחות השונים:

פה דיאז

פה דיאז הוא התו המוגבה בחצי טון מפה והוא מסומן ב־#F.

פה במול

פה במול הוא התו המונמך מפה בחצי טון והוא מסומן ב־♭F. מבחינת גובה אבסולוטי, בכיוון מושווה, התו שווה לצליל מי אך הוא שונה ממנו מבחינה הרמונית. בכלים בעלי אינטונציה גמישה[דרושה הבהרה] קיים הבדל בין הצלילים.

סולם פה מז'ור

הסולם פה מז'ור הוא הסולם המז'ורי המתבסס על התו פה. התווים בסולם הם: פה, סול, לה, סי במול, דו, רה, מי ופה.

סולם פה מינור

הסולם פה מינור הוא הסולם המינורי המתבסס על התו פה. התווים בסולם הם: פה, סול, לה במול, סי במול, דו, רה במול,מי במול, ופה.

אקורד פה מז'ור

האקורד פה מז'ור הוא אקורד מז'ורי, שצליל הבס שלו הוא פה. התווים באקורד הם פה, לה, ודו. האקורד מסומן באות F. אפשר למצוא את האקורד בסולמות פה מז'ור, בתור טוניקה, סי מז'ור, בתור דומיננטה, ודו מז'ור, בתור סובדומיננטה.

אקורד פה מינור

האקורד פה מינור הוא אקורד מינורי שצליל הבס שלו הוא פה. התווים באקורד הם פה, לה במול ודו. האקורד מסומן ב־Fm. אפשר למצוא את האקורד בסולמות: פה מינור בתור טוניקה, ודו מינור בתור דרגה רביעית.

ראו גם

קישורים חיצוניים

תווים
דו
(C)
רה
(D)
מי
(E)
פה
(F)
סול
(G)
לה
(A)
סי
(B)
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.