עמית כהן

עמית כהן
מעסיק מעריב, ערוץ 2

עמית כהן הוא עיתונאי, תסריטאי ויוצר טלוויזיה ישראלי.

ביוגרפיה

כהן הוא בוגר תוכנית של הממשל האמריקאי ללוחמה בטרור ולמדיניות חוץ[1]. בסוף שנת 2002 התחיל לעבוד בעיתון "מעריב", תחילה ככתב לענייני צבא וערבים ובהמשך, לאחר עזיבתו של ג'קי חוגי מן העיתון, הוא קיבל את תפקידו, והחל במקביל לעבודתו ככתב לענייני צבא וערבים, לשמש גם ככתב ופרשן לענייני העולם הערבי. בשנת 2012 עזב את עבודתו ב"מעריב", לאחר 10 שנות עבודה[2].

בין השנים 2012-2014 שימש כיוצר ותסריטאי שותף של סדרת הדרמת ריגול "תא גורדין", ששודרה ב-yes ובשידורי קשת של ערוץ 2. כמה חודשים לאחר שידורה, רכשה רשת NBC את זכויות ההפקה שלה בארצות הברית[3]. הזכויות נמכרו גם לחברת הפקות ברוסיה, וכן לחברת הפקות בקוריאה הדרומית[4][5]. מ-5 בפברואר עד 30 באפריל 2015 שודרה בארצות הברית הגרסה האמריקאית של הסדרה תחת השם "Allegiance", בה הוא שימש גם כמפיק שותף.

בשנת 2015 כתב ויצר יחד עם מריה פלדמן את הסדרה "כפולים". הסדרה נמכרה לערוצי פוקס בינלאומיים לשידור במדינות שונות ולהפקת גרסה אמריקאית[6].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.