עיטורי נאס"א

עיטורי נאס"א הם עיטורים שמעניק מנהל האווירונאוטיקה והחלל הלאומי של ארצות הברית, לבודדים ולקבוצות אשר עזרו בביצוע משימות הסוכנות. אותות אלו יכולים להיות מוענקים לעובדי נאס"א, לעובדי ממשל או לאחרים.

מדליית נאס"א לשירות ציבורי מצטיין

מדליית נאס"א לשירות ציבורי מצטיין (NASA Distinguished Public Service Medal) היא העיטור הרם ביותר שמעניקה נאס"א לאנשים שתרמו תרומה יוצאת דופן לקידום מטרות הארגון, ואינם נמנים עם עובדי הממשל האמריקני.

"המעשה בגינו מוענקת המדליה חייב להיות כה יוצא דופן, עד שאין מדליה או הוקרה אחרת ההולמת אותו". (מתוך נוסח העיטור).

מדליית השירות המצוין של נאס"א

מדליית השירות המצוין של נאס"א (NASA Distinguished Service Medal) היא העיטור הגבוה ביותר המוענק על ידי נאס"א. המדליה מיועדת להענקה לעובדים פדרליים בלבד, אזרחים או אנשי צבא, ואינה מוענקת לאזרחים שאינם אמריקניים. במקרה שהמדליה מוענקת לאסטרונאוטים המשרתים באחת מזרועות הכוחות המזוינים של ארצות הברית, היא מאושרת לענידה על המדים, ותופיע לאחר העיטורים הצבאיים.

מדליית נאס"א לטיסה בחלל

מדליית נאס"א לטיסה בחלל (NASA Space Flight Medal) היא עיטור המוענק של ידי סוכנות החלל האמריקנית לאסטרונאוטים שביצעו מעשה הראוי לציון או השיגו הישג משמעותי בעת טיסתה לחלל בחללית של נאס"א.

המדליה מוענקת גם לאסטרונאוטים אזרחיים וגם לאנשי צבא, והיא מאושרת לענידה על ידי הזרועות השונות של הכוחות המזוינים של ארצות הברית. מדליה זו מוענקת גם לאזרחים שאינם אמריקניים, אשר השתתפו בטיסות החלל של נאס"א. (מדליה זו הוענקה גם לאסטרונאוט הישראלי אילן רמון, בנוסף למדליית הכבוד החללית של הקונגרס).

מדליית נאס"א להישג מדעי יוצא דופן

מדליית נאס"א להישג מדעי יוצא דופן (NASA Exceptional Scientific Achievement Medal) היא עיטור של נאס"א המוענק בעבור הישגים מדעיים יוצאי דופן המקדמים את היעדים של חקר החלל ואת משימותיה של נאס"א.

המדליה מוענקת לעובדי הממשל האמריקני וגם לכאלה שאינם עובדים פדרליים בארצות הברית. תקנון המדליה אינו מתייחס לאפשרות הענקת המדליה לאזרחים שאינם אמריקניים.

מדליית נאס"א להישג הנדסי יוצא דופן

מדליית נאס"א להישג הנדסי יוצא דופן (NASA Exceptional Engineering Achievement Medal) היא עיטור של נאס"א המוענק החל מ-1981 בעבור הישגים הנדסיים יוצאי דופן אשר קידמו את יעדי נאס"א ומשימותיה.

קישורים חיצוניים

עיטורי נאס"א השונים, באתר של נאס"א

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.