סרט טלוויזיה

סרט טלוויזיה הוא סרט באורך מלא, אשר נוצר כדרמה טלוויזיונית בודדת (להבדיל מדרמה בהמשכים), ומופק על מנת להיות משודר בטלוויזיה.

סרטי הטלוויזיה מופקים על ידי אולפני טלוויזיה ואורכם בדרך כלל קרוב לשעה אחת. רוב סרטי הטלוויזיה מופקים בעלויות מינימליות, אך לעיתים גם מופקים בעלויות גבוהות מאוד והופכים אף לשוברי קופות. לעיתים רבות סרטי טלוויזיה מופקים בשיתוף פעולה בין חברות הפקה ממדינות שונות.

בישראל

התחום בישראל התפתח בעיקר בשל תמיכתה של רשות השידור בו. מיום היווסדה ועד העשור הראשון של המאה ה-21 נהגה הרשות להזמין את טובי התסריטאים לחבר תסריטים לדרמות מסוגה עילית שתשודרנה בערוץ 1. מאות אנשי קולנוע התמקצעו בתעשיית ה"דרמות בהזמנה", חלקם הפכו לבמאי קולנוע מפורסמים, כגון ג'אד נאמן, וחלקם המשיכו לעבוד ברשות השידור. סרטי הטלוויזיה המפורסמים בישראל הם: "לחם" ו"אינדיאני בשמש" של רם לוי, "יוסי וג'אגר" של איתן פוקס, "מבצע סבתא" של דרור שאול ו"הללויה" של דני סירקין.

ראו גם

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.