סיר בישול

סיר בישול הוא כלי קיבול לבישול מזון.

היסטוריה

סירי הבישול הם בין הכלים העתיקים ביותר. השימוש בהם התחיל כבר בתקופת הברונזה.

סירי בישול מיוצרים בימינו ממתכות כדוגמת ברזל, פלדה, אלומיניום ולעיתים רחוקות יותר מנחושת, וזאת בשל הולכת החום הטובה של המתכות המאפשרת להם להעביר היטב את החום המשמש לבישול (בתנור אפייה או בכיריים) אל המזון המבושל.

בעת העתיקה ובימי הביניים יוצרו גם סירי בישול מקרמיקה, משום שסירי בישול ממתכת היו מחוץ להישג ידן של מרבית שכבות האוכלוסייה. גם כיום משמשים סירי קרמיקה, הידועים גם כ"סירים רומאיים" לבישול בתוך תנור.

עם הופעתם של תנורים חשמליים, התעורר הצורך בסירים בעלי תחתית מיוחדת להעברה יעילה של החום ממשטח הבישול.

מבנה

סירים רבים מצופים בימינו בציפוי שמטרתו למנוע את חריכת המזון ולהקל על ניקויים. לרוב משתמשים לציפוי בסוגי פלדה מיוחדים, באמייל ובטפלון.

כדי להקל על החזקת הסיר, מצוידים הסירים בידית אחיזה או בשתי ידיות, שהיו עשויות בעבר מחלקי מתכת שהולחמו אל הסיר, ומיוצרות כיום על פי רוב מחומרים מלאכותיים בעלי הולכת חום נמוכה כמו פלסטיק. לסירי בישול יש כמעט תמיד מכסה אשר סוגר על הסיר במשקלו וכך מאפשר לחץ גדול מעט יותר בתוך הסיר בזמן הבישול. ללחץ זה יתרון בבישולם של מאכלים מסוימים. המכסה מיוצר על פי רוב ממתכת או מזכוכית.

לשם ניקויים של סירי בישול, כמו של מחבתות, השתמשו בעבר בחול או במלח. כיום משתמשים בחומרי ניקוי מכילי סבון, במברשת או בספוגית ניקוי מצופה פלסטיק.

ההתאמה וההשלמה החזותית בין הסיר למכסהו הביאה ליצירת פתגמים כגון "לכל סיר יש מכסה".

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.