סוהו (ניו יורק)

סוהו (שכונה)
SoHo

בניינים בעלי חזית ברזל יצוק אשר מהווים סממן לשכונת הסוהו
מדינה ארצות הברית  ארצות הברית
מדינה ניו יורק (מדינה)
עיר  ניו יורק
רובע מנהטן
קואורדינטות 40°43′29″N 74°00′00″W / 40.72472°N 74.00000°W / 40.72472; -74.00000

סוהואנגלית: SoHo) הוא שמה של שכונה במנהטן תחתית בעיר ניו יורק אשר נתחמת על ידי רחוב האוסטון מצפון, רחוב באוורי ממזרח, רחוב קאנאל מדרום והשדרה השישית ממערב.

שמה של השכונה נגזר מראשי התיבות של מיקומה הגאוגרפי: "מדרום להאוסטון", (באנגלית: South of Houston) והוא ניתן לה בהתייחס לשכונת סוהו בלונדון, בריטניה.

במהלך שנות השישים והשבעים של המאה ה-20 עלה קרנה של השכונה והיא הפכה למוקד משיכה לאמנים צעירים אשר הפכו את החללים התעשייתיים והזולים של בנייני השכונה לגלריות, דירות מרווחות וסדנאות יצירה. בתהליך שהפך במרוצת השנים לרווח בעיר ניו יורק, החלה השכונה משפרת את תדמיתה העירונית תוך עליה מתמדת בחתך הסוציו-אקונומי של תושביה, תהליך אשר הוביל לבסוף להגירת האמנים הצעירים, שלא יכלו לעמוד בתשלום דמי השכירות שהאמירו יחד עם תדמיתה של השכונה, אל מחוץ לה. את מקומם של האמנים תפסו אנשי המעמד הבינוני-גבוה של ניו יורק אשר הפכו את סדנאות היצירה למסעדות, גלריות, חנויות אופנה ושאר מוסדות אורבניים.

שכונות סמוכות לשכונת סוהו:

ראו גם

קישורים חיצוניים

    This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.