נראו דה אוליביירה

נראו דה אוליביירה
מדינה ברזיל  ברזיל

נראו דה אוליביירה ראמוספורטוגזית: Nereu de Oliveira Ramos; 3 בספטמבר 1888 - 16 ביוני 1958) היה מדינאי ברזילאי ששימש כממלא מקומו של נשיא ברזיל קפה פיליו למשך שלושה חודשים בשלהי 1955 ותחילת 1956. בשנים 19461951 שימש בתפקיד סגן הנשיא תחת הנשיא גספאר דוטרה.

ביוגרפיה

ראמוס כיהן כסנאטור מטעם סנטה קטרינה. לאחר כינון חוקת ברזיל בספטמבר 1946 ובה הוגדר תפקיד סגן הנשיא, ראמוס נבחר בבחירות מיוחדות של חברי הקונגרס הלאומי של ברזיל ומונה לסגן הנשיא הראשון של הרפובליקה הברזילאית השנייה ומתוקף תפקידו לנשיא הסנאט הפרדלי של ברזיל. הוא שימש בתפקיד עד לבחירות שנערכו ב-1951.

ב-1954 נבחר לכהונה נוספת בסנאט וכעבור שנה מונה לממלא מקום נשיא הסנאט, בתקופה בה נשיא המדינה ז'טוליו ורגאס שם קץ לחייו וסגן הנשיא קפה פיליו, המשמש כנשיא הסנאט מתוקף תפקידו, הושבע לתפקיד הנשיא. שבועות ספורים לאחר שנכנס פיליו לתפקידו הוא יצא לנבצרות מנשיאות המדינה מטעמים רפואיים. יושב ראש בית הנבחרים של ברזיל קרלוס לוז כיהן כממלא מקום הנשיא למשך כשלושה ימים, אך בצל חששות וחשדות להפיכה צבאית, הוא הודח והוחלף על ידי ראמוס, שמילא את תפקיד הנשיא במשך שלושה חודשים (11 בנובמבר 1955 עד 31 בינואר 1956) עד כניסתו לתפקיד של הנשיא הנבחר ז'וסלינו קוביצ'ק.

ראמוס נהרג ב-16 במאי 1958 בהתרסקות מטוס.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.