ניילון נצמד

ניילון נצמד הוא יריעת פלסטיק המשמשת לרוב לאריזת מזון על ידי עיטופו או חתימת כלי המכיל אותו, כדי לשמר את טריותו לאורך זמן. ניילון נצמד נמכר לרוב בגלילים בתוך קופסת קרטון בעלת שפה משוננת, להקלה על חיתוכו. הוא נצמד למשטחים חלקים, וכך ניתן להדקו על פתחם של מכלים ללא שימוש בחומר הדבקה או אביזר אחר. עוביו כ-12.5 מיקרון.[1]

ניילון נצמד יוּצר מלכתחילה מ-PVC, ועדיין זהו חומר הגלם העיקרי לייצורו. ייצור מחומרים אחרים מושפע מחששות על זליגת חומרים פלסטיים מתוך ה-PVC למזון, ועל היותו של ה-PVC רעיל וקשה למיחזור. חומר חלופי מקובל הוא LDPE (פוליאתילן בצפיפות נמוכה), הנחשב בטוח יותר. יתרונותיו של ה-PVC על ה-LDPE הם יכולת ההימתחות שלו, התורמת למראה מושך של מוצרי מדף הארוזים באמצעותו, והיצמדותו הטובה למגוון משטחים רב יותר. למרות זאת, ישנן מדינות המתחילות לאסור בחוק שימוש ב-PVC בצעצועים ובמגע ישיר עם מזון.

מלבד תעשיית המזון ושימוש ביתי לאריזת מזון, ניילון נצמד משמש גם לעיטוף מוצרים אחרים. בישראל הוא משמש לעיתים בענף העברת הדירות לעיטוף רהיטים, כתחליף לפלסטיק בועות.

ראו גם

קישורים חיצוניים

    הערות שוליים

    הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
    רישיון cc-by-sa 3.0
    This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.