נייטסברידג'

נייטסברידג'אנגלית: Knightsbrdige) הוא רחוב המכנה את שמו לשכונה מדרום להייד פארק, בסיטי של וסטמינסטר, מרכז לונדון.

רחוב נייטסברידג' יוצא מפינת הייד פארק וממשיך לכיוון מערב כקילומטר אחד עד למפגש עם רחוב אניסמור גרדנס ושער הנסיך (פרינסס גייט) של הייד פארק. הרחוב מתחיל כחלק מכביש ה-A4 ובהמשכו הופך לחלק מכביש ה-A315, כאשר לכל אורכו הוא פחות או יותר משמש הגבול הדרומי של הייד פארק. לכיוון מזרח אחרי פינת הייד פארק הרחוב הופך לרחוב פיקדילי ולכיוון מערב לאחר 'שער הנסיך' הוא הופך לדרך קנזינגטון שממשיכה לתחום את הייד פארק מדרום.

שכונת נייטסברידג' נמצאת ברובע הסיטי של וסטמינסטר, כאשר מצפון היא גובלת עם הייד פארק, ממזרח עם רחוב סלאון ושכונת בלגרביה, מדרום עם רחוב פּונט, בוצ'נט פלייס, רחוב ברומפטון ובגדול גובלת עם שכונת צ'לסי, ממערב היא גובלת עם שכונת דרום קנזינגטון ורחוב אקסהבישן. בפינה הצפון-מזרחית של השכונה ממוקמת תחנת הרכבת התחתית נייטסברידג'.

השכונה נחשבת לאחת היקרות והיוקרתיות בעיר לונדון כשהיא מאופיינת בבתים פרטים יקרים, פארקים וחנויות יוקרה רבות. 14 מבין 200 הרחובות היקרים ביותר בממלכה המאוחדת נמצאים בשכונת נייטסברידג'.

אתרים חשובים בשכונה

  • מחנה נייטסברידג': בחלק הצפוני של השכונה, בינה לבין הייד פארק ממוקם מחנה צבאי המשרת את 'פרשי המשמר' (משמר החיים ורגימנט הכחולים והמלכותיים). כחלק מהמחנה נבנה מגדל בן 33 קומות בשנת 1970.
  • אגף משמר המלוכתה של המשטרה: אגף משמר המלוכה של פיקוד המשמר במשטרה הבריטית ממוקם גם הוא בשכונה, ברחוב וולטון.
  • מוזיאון ויקטוריה ואלברט: מוזיאון אומנות ועיצוב הממוקם בפינה הדרום-מזרחית, ברחוב קרומוול.

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.