נואף מסאלחה

נואף מסאלחה
نواف مصالحة
מדינה ישראל  ישראל
לידה 26 בנובמבר 1943 (77)
כפר קרע, פלשתינה (א"י)
השכלה אוניברסיטת תל אביב
סיעה המערך, העבודה, ישראל אחת
חבר הכנסת
תקופת כהונה 21 בנובמבר 1988 - 17 בפברואר 2003 (14 שנים)
כנסות 12 - 15
תפקידים בולטים

נואף מסאלחהערבית: نواف مصالحة; נולד ב-26 בנובמבר 1943) הוא איש ציבור שכיהן כחבר הכנסת, סגן שר, מנהל המחלקה הערבית בהסתדרות וחבר מרכז מפלגת העבודה.

ביוגרפיה

מסאלחה נולד בכפר קרע, ארץ ישראל. הוא למד באוניברסיטת תל אביב ובמקצועו הוא מורה.

מסאלחה נבחר לכנסת ה-12 מטעם סיעת המערך. הוא חבר לשמינייה של חברי הכנסת הצעירים במפלגת העבודה אברהם בורג, חיים רמון, יוסי ביילין, עמיר פרץ, חגי מרום, נסים זווילי ויעל דיין. מסאלחה היה ראש המגזר הערבי במפלגת העבודה ובישראל אחת. ב-1992 מינה אותו חיים רמון לסגן שר הבריאות, והשניים שיתפו פעולה בקידום שירותי הבריאות הציבורית במגזר הערבי ובעיקר בהקמת כמאה תחנות "טיפת חלב". בממשלת ברק שימש בשנים 19992001 כסגן שר במשרד החוץ תחת דוד לוי ושלמה בן עמי. בבחירות המקדימות במפלגת העבודה לקראת הבחירות לכנסת השש עשרה, לא הצליח מסאלחה להתברג למקום ריאלי, ובעקבות כך הצטרף למפלגת עם אחד ושובץ במקום ה-12 הלא-ריאלי ברשימתה.

בבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2008 התמודד לראשות עיריית כפר-קרע, אך לא עלה לסיבוב השני, ורשימתו למועצת עיריית כפר-קרע אף לא עברה את אחוז החסימה

עמדותיו המדיניות של מסלאחה נחשבות חריגות בין חברי הכנסת הערבים. מסלאחה העמיד במרכז פעילותו הפוליטית את הדאגה לצרכיהם האזרחיים והקהילתיים של הציבור הערבי בישראל לצד עמדות מדיניות נחרצות שאף שאינן מקובלות על רוב הציבור היהודי בישראל, הן אינן שוללות את המדינה היהודית ומציגות תמונה מאוזנת ביחס למעמד הערבים במדינת ישראל. הוא הביע הסתייגות מהזדהות גורפת עם אויבי מדינת ישראל, למרות שהעיד על עצמו כי הוא חצוי ברגשותיו, והציג את עצמו כמי ש"מאמין בדרך הפשרה".[1]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.