נהג אישי

נהג אישיאנגלית: Chauffeur) הוא אדם אשר למחייתו נוהג ומסיע אנשים בכלי רכב מנועי. המונח הספציפי "Chauffeur" משמש כיום בעיקר בארצות הברית ובאיחוד האירופי לתיאור נהגים העובדים בחברות לימוזינה, ומסיעים את נוסעיהם במכוניות יוקרה כגון מכונית סדאן או לימוזינות.

בעוד שבמקור נהגים מקצועיים היו הנהגים האישיים של אנשים פרטיים עשירים, כיום לרוב הנהגים המקצועיים עובדים עבור חברת הסעות, או באופן עצמאי כאשר לקוחות שונים שוכרים את שירותיהם.

משימות אופייניות

משימות אופייניות לנהג אישי העובד עבור חברת השכרת רכב:

  • הסעת נוסעים מ/אל נמל תעופה.
  • הסעת נוסעים מ/אל אירוע.
  • הסעת תיירים ברחבי בין יעדי תיירות פופולריים מרובים
  • הסעת אח"מים כגון פוליטיקאים, אנשי עסקים, שחקנים, אנשי טלוויזיה, וכו'.

הכשרה

נהגים בחברות שירותי לימוזינה נדרשים לעיתים לעבור הכשרה מיוחדת. הכשרות אלה עשויות לכלול הכשרה לנהיגה בתנאי מזג אוויר קיצוניים וכיצד יש לפעול במקרה של פנצ'ר בעת נסיעה במהירויות גבוהות, או מה יש לעשות בעת אובדן שליטה על הרכב, וכו'.

ביגוד

מנהגים מקצועיים רבים (במיוחד בעבר) נדרשת הופעה נאותה במיוחד בכל עת. במקרים רבים משמעות הדבר היא לבישת חליפה שחורה או טוקסידו, עניבה, כפפות עור שחורות, ונעליים תואמות. באזורים מסוימים, כגון ביפן, מרבית הנהגים המקצועיים נוהגים ללבוש כפפות לבנות. לחברות הסעות לימוזינה מסוימות יש לבוש רשמי שניתן לכל הנהגים שעובדים עבורם, וחלק אף דורשים שהנהגים יחבשו כובעים במהלך עבודתם.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.