מתיחת פנים

מתיחת פנים (מוכר גם בשם "הרמת פנים"), הוא טיפול כירורגי למטרות אסתטיקה אשר מטרתו היא הצערת מראה הפנים והעלמת נזקי הזמן כגון: קמטים ועור נפול. מתיחת פנים מתבצעת על ידי מנתח פלסטי, אשר מבצע חתך ברקמת העור על קו התפר שבין האוזניים, השיער והמצח. המנתח מבצע הרמה של רקמת השריר שנפלה עם השנים ולאחר מכן מסלק הכירורג את עודפי העור המיותרים שנוצרים בעקבות הצניחה ותופר בחזרה את הרקמה.

מתיחת פנים בשילוב עם טיפולים נוספים

כיום, בשל הנטייה לבצע טיפול משולב הכולל בתוכו כמה פרוצדרות רפואיות שונות במסגרת אותו הניתוח, מבצעים לא אחת כמה טיפולים נוספים במקביל למתיחת הפנים - הרמת עפעפיים, הרמת גבות, שאיבת שומן, העלמת שקיות מתחת לעיניים, מילוי שפתיים, העלמת צלקות וטיפול בבעיות פיגמנטציה. את הטיפולים הללו עורכים מנתחים פלסטיים אשר מחויבים לעבור הכשרה ככירורגים, אך לא מוטלת עליהם חובה לעבור הכשרה מיוחדת כמנתחים פלסטיים.

סיבוכים אפשריים של מתיחת פנים

ככל התערבות רפואית, קיימות מספר סכנות בריאותיות בעקבות הליך זה:

  • הניתוח נערך בהרדמה מלאה, עם כל הסכנות הכרוכות בה.
  • הרמת שרירי הפנים עלולה להביא במקרים מסוימים לפגיעה בעצבי הבעה.
  • תהליך ההחלמה אינו ארוך אך יכולים להיווצר סיבוכים הכרוכים בהזדהמות החתך, החלמה לא יפה של הצלקת ותוצאה סופית במראה לא טבעי.

מידע נוסף על מתיחת פנים

ראו גם

לקריאה נוספת

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.