משרד התחבורה של רוסיה

משרד התחבורה של רוסיה
סמל המשרד
חזית בניין משרד התחבורה במוסקבה
מידע כללי
שר/ה יבגני דיטריך מ-18 במאי 2018
http://www.mintrans.ru/

משרד התחבורה של רוסיהרוסית: Министерство транспорта Российской Федерации, Минтранс России) הוא משרד ממשלתי פדרלי האחראי להסדרת התחבורה ברוסיה, פיקוח על התעופה האזרחית, האווירית והימית, וכן לפיקוח על רכבות רוסיה, מסילות הברזל וכלי הרכב.

משרד התחבורה אחראי לניהול הרכבות העירוניות ומערך הרכבת התחתית בערים הגדולות במדינה וגופי תחבורה ממלכתיים.

שר התחבורה הנוכחי, מאז מאי 2018, הוא יבגני דיטריך.

מבנה

  • השירות הפדרלי לפיקוח על התחבורה (Федеральная служба по надзору в сфере транспорта, Ространснадзор) מופקד על פיקוחן של מערכות התחבורה ואחזקת התשתיות, הארגון גם בוחן את רמות האבטחה בתחבורה, מתן רישיונות לתפעול רשתות תחבורה פרטיות, הנפקת הנחיות לתעופה האזרחית. הארגון הוקם ב-2004 עם ביטולו של משרד הרכבות הרוסי.
  • הסוכנות הפדרלית לתחבורה אווירית (Федеральное агентство воздушного транспорта ,Росавиация) הוקמה ב-2004 ואחראית לפיקוח על התעופה האזרחית. ארגון פיקוח על התחבורה האווירית הוקם לראשונה כמשרד ממשלתי בשם המשרד לתעופה אזרחית של ברית המועצות ב-1964. ב-1991 המשרד הפך למחלקת התחבורה האווירית של משרד התחבורה. ב-1996 נקרא בשם שירות האוויר הפדרלי, ב-1999 - השירות הפדרלי לתחבורת אוויר וב-2000 נשא את השם השירות הממלכתי לתעופה אזרחית של משרד התחבורה, שהחל מהרפורמה הפדרלית של שנת 2004 נושא את השם הנוכחי.
  • סוכנות הכבישים הפדרלית (Федеральное дорожное агентство ,Росавтодор) הוא הארגון הארצי ברוסיה המופקד על סלילת כבישים במדינה. מאז מרס 2009, בראש הארגון עומד אנאטולי צ'אבונין, שמחליף את ראש סוכנות הכבישים הפדרלית הקודם שנהרג בפיגוע תופת ברכבת האקספרס מסנקט פטרבורג למוסקבה, ב-2008.
  • הסוכנות הפדרלית לתחבורת רכבות (Федеральное агентство железнодорожного транспорта) היא סוכנות ממשלתית ברוסיה האחראית לניהול תשתיות מסילות הברזל ברוסיה ומנהלת לצד חברת רכבות רוסיה את מסילות הברזל במדינה. הארגון מחזיק בשירות אבטחה עצמאי האחראי לאבטחת התחבורה. הארגון הוקם ב-2004 על בסיס משרד הרכבות הרוסי שפורק ומאז 2014 אחראי לניהול חברת הרכבות של חצי האי קרים.
  • הסוכנות הפדרלית לתחבורת ימים ונהרות (Федеральное агентство морского и речного транспорта ,Росморречфлот) מנהלת למעלה מ-50 אוניות סוחר וספינות דיג. הסוכנות אחראית לניווט ספינות אל נמלי ים מרוחקים באזור הים הצפוני (סמוך לקוטב הצפוני), בתחומי המים הטריטוריאליים של רוסיה, כמו גם הסדרה והענקת רישיונות לאוניות לנוע באגמי המדינה, אשרור רישיונות מעבר לימאים והקמת מערכת קשר ימית גלובלית וביצוע מבצעי חילוץ אנשים בלב ים.
  • השירות לתקשורת גלובלית לספינות בצרה מהווה מוקד טלפוני לספינות רוסיות, שנחטפו על ידי פיראטים, בעיקר כתוצאה משוד ימי לחופי סומליה. המוקד שוכן בבניין משרד התחבורה הרוסי במוסקבה. אף שהמוקד פועל עבור ספינות רוסיות, הוא מקבל אותות מצוקה גם מספינות זרות של מדינות אחרות.

שרי התחבורה

שםתפקידתקופת כהונההערות
ויטאלי יפימובשר התחבורה1990 - 1996שר התחבורה הראשון של רוסיה
ניקולאי צאךשר התחבורה1996 - 1998
סרגיי פרנקשר התחבורה1998 - 2004
איגור לוויטיןשר התחבורה2004 - 2012
מקסים סוקולובשר התחבורה2012 - 2018
יבגני דיטריךשר התחבורה2018 -

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.