ממשלת ישראל השלושים וארבע

ממשלת ישראל השלושים וארבע
מידע כללי
תחום שיפוט ישראל  ישראל
תחילת כהונה 14 במאי 2015
סוף כהונה מכהנת
ראש ממשלה בנימין נתניהו
מספר שרים 21
מפלגה שולטת הליכוד
סיעות הקבינט הליכוד
כולנו (2015-2019)
ש"ס
הבית היהודי
יהדות התורה
הימין החדש (2019)
ישראל ביתנו (2016–2018)
ממשלת ישראל השלושים ושלוש - ממשלת ישראל השלושים וחמש

ממשלת ישראל השלושים וארבע היא ממשלת ישראל בראשותו של חבר הכנסת בנימין נתניהו. הממשלה הושבעה ב-14 במאי 2015, וזכתה לאמון הכנסת העשרים, שנבחרה בבחירות שנערכו ב-17 במרץ 2015, בהן זכתה רשימת הליכוד ב-30 מנדטים.

בממשלה כיהנו, בשיא גודלה, מלבד ראש הממשלה, 21 שרים, כאשר שש הסיעות שהרכיבו את הקואליציה הן: הליכוד, כולנו, הבית היהודי (שלאחר מכן התפלגה לימין החדש ושינתה את שמה לאיחוד מפלגות הימין, ימינה ולבית היהודי - האיחוד הלאומי), ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו.

במהלך כהונתה בתקופת הכנסת העשרים כיהנו בתפקיד יושב ראש הקואליציה: צחי הנגבי, דוד ביטן ודודי אמסלם; ובתפקיד ראש האופוזיציה: יצחק הרצוג, ציפי לבני ושלי יחימוביץ'.

ממשלה זו היא בעלת תקופת הכהונה הארוכה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל (קודם החזיקה בשיא ממשלת ישראל החמש עשרה). זאת עקב פיזור הכנסת ה-21 בטרם הביעה את אמונה בממשלה חדשה, והמשך כהונתה של הממשלה כממשלת מעבר עד לאחר השבעת הכנסת העשרים ושתיים לאחר שנערכו הבחירות לכנסת העשרים ושתיים.

תוצאות הבחירות לכנסת העשרים

ערך מורחב – הבחירות לכנסת העשרים
מנדטיםמספר קולותשם המפלגהסימןמושביו"ר הרשימההשוואה לכנסת היוצאתאחוז מכלל הקולות
30985,408הליכודמחלקואליציהבנימין נתניהו12
23.40
24786,313המחנה הציוניאמתאופוזיציהיצחק הרצוג3[1]
18.67
13446,583הרשימה המשותפתודעםאופוזיציהאיימן עודה2[2]
10.61
11371,602יש עתידפהאופוזיציהיאיר לפיד8
8.82
10315,360כולנוכקואליציהמשה כחלון10[3]
7.49
8283,910הבית היהודיטבקואליציהנפתלי בנט4
6.74
7241,613ש"סשסקואליציהאריה דרעי4
5.74
6[4] 214,906ישראל ביתנולהצטרפה לקואליציה במהלך כהונתה, ופרשה ממנה אביגדור ליברמן7
5.10
6210,143יהדות התורהגקואליציהיעקב ליצמן1
4.99
5165,529מרצמרצאופוזיציהזהבה גלאון1
3.93

הקמת הממשלה

כנסות וממשלות ישראל
מועצת המדינה הזמנית
הממשלה הזמנית

הכנסת הראשונה

הממשלה הראשונה
הממשלה השנייה

הכנסת השנייה

הממשלה השלישית
הממשלה הרביעית
הממשלה החמישית
הממשלה השישית

הכנסת השלישית

הממשלה השביעית
הממשלה השמינית

הכנסת הרביעית

הממשלה התשיעית

הכנסת החמישית

הממשלה העשירית
הממשלה האחת עשרה
הממשלה השתים עשרה

הכנסת השישית

הממשלה השלוש עשרה
הממשלה הארבע עשרה

הכנסת השביעית

הממשלה החמש עשרה

הכנסת השמינית

הממשלה השש עשרה
הממשלה השבע עשרה

הכנסת התשיעית

הממשלה השמונה עשרה

הכנסת העשירית

הממשלה התשע עשרה
הממשלה העשרים

הכנסת האחת עשרה

הממשלה העשרים ואחת
הממשלה העשרים ושתיים

הכנסת השתים עשרה

הממשלה העשרים ושלוש
הממשלה העשרים וארבע

הכנסת השלוש עשרה

הממשלה העשרים וחמש
הממשלה העשרים ושש

הכנסת הארבע עשרה

הממשלה העשרים ושבע

הכנסת החמש עשרה

הממשלה העשרים ושמונה
הממשלה העשרים ותשע

הכנסת השש עשרה

הממשלה השלושים

הכנסת השבע עשרה

הממשלה השלושים ואחת

הכנסת השמונה עשרה

הממשלה השלושים ושתיים

הכנסת התשע עשרה

הממשלה השלושים ושלוש

הכנסת העשרים

הממשלה השלושים וארבע

הכנסת העשרים ואחת

הכנסת העשרים ושתיים

הכנסת העשרים ושלוש

הממשלה השלושים וחמש

הכנסת העשרים וארבע

פורטל – הממשל בישראל

בשבוע שלאחר קיום הבחירות לכנסת העשרים, קיים נשיא המדינה, ראובן ריבלין, סבב התייעצויות עם נציגי רשימות המועמדים שנבחרו לכנסת, בהתאם לחובתו לפי חוק יסוד: הממשלה. שש רשימות, המייצגות 67 מנדטים מיועדים, המליצו על הטלת תפקיד הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו: הליכוד, כולנו, הבית היהודי, ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו (שהחליטה לא להיכנס לממשלה). רשימות המחנה הציוני ומרצ המליצו על הטלת התפקיד על יצחק הרצוג. עם פרסום תוצאות הבחירות הרשמיות, ב-25 במרץ 2015, הטיל הנשיא על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה.

ב-20 באפריל 2015 קיבל בנימין נתניהו ארכה של 14 ימים להקמת הממשלה[5].

ב-29 באפריל 2015 חתמו נציגי סיעת הליכוד על הסכמים קואליציוניים עם נציגי הסיעות כולנו ויהדות התורה. בהסכם עם סיעת כולנו הושם דגש על כלים לפתרון בעיית הדיור וסוכם שהתיקים שיופקדו בידי כולנו יהיו: משרד האוצר לרבות מינהל התכנון, משרד הבינוי לרבות רשות מקרקעי ישראל, המשרד להגנת הסביבה ומשרת סגן שר נוסף. בהסכם עם סיעת יהדות התורה הושם דגש על חיזוק מעמדו ותקצובו של החינוך החרדי שאינו רשמי, ביטול חוק הגיור, ייזום רפורמת הסיעוד ומתן רפואת שיניים חינם לילדים, השבת קצבאות הילדים לרמתן ב־2013, הורדת הדרישה למיצוי כושר השתכרות לצורך קבלת הטבות ממשלתיות שונות, וביטול הסנקציות הפליליות בחוק השוויון בנטל. כמו כן, הופקדו בידי יהדות התורה משרת סגן שר הבריאות וראשות ועדת הכספים[6][7]. בהסכמים הקואליציוניים הליכוד הכניס סעיף מיוחד המחייב את כל סיעות הקואליציה לתמוך ברפורמות בשוק התקשורת שהממשלה תקדם, ואסור עליהן לתמוך בחוקים בנושא ששר התקשורת יתנגד אליהם[8][9].

ב-4 במאי חתמו הליכוד וש"ס על הסכם קואליציוני. על פי ההסכם קיבלה ש"ס את תיקי הכלכלה, הדתות, הנגב והגליל, וכן את ועדת החינוך וּשני סגני שרים.

ב-6 במאי, היום האחרון לארכה, כשעה ורבע לפני תום המועד להרכבת הממשלה, הודיע נתניהו לנשיא כי עלה בידו להרכיב ממשלה צרה בת 61 ח"כים, הכוללת את המפלגות: הליכוד, כולנו, הבית היהודי, ש"ס ויהדות התורה. ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לבית היהודי נחתם למחרת. על פי ההסכם, הבית היהודי קיבלה את תיקי החינוך, המשפטים, החקלאות, ועדת השרים לענייני חקיקה, הועדה למינוי שופטים תפקיד סגן שר הביטחון הממונה על המינהל האזרחי, ראשות ועדת החוקה, חוק ומשפט ואחריות על החטיבה להתיישבות.

מפלגת יש עתיד עתרה לבג"ץ בעקבות מינוי חבר הכנסת יעקב ליצמן לסגן שר הבריאות ללא שר מעליו, וכן על הרכבת ממשלה המונה 20 שרים ולא 18, בניגוד למגבלה שיש עתיד העבירה בכנסת הקודמת[10]. בג"ץ דחה את העתירות ואפשר לליכוד למנות את ליצמן לסגן שר וכן לתקן את החוק ולהגדיל את מספר השרים בממשלה. עם זאת, ב-23 באוגוסט קבע בג"ץ כי ליצמן לא יוכל להמשיך לכהן כסגן שר הבריאות במעמד שר[11], מה שהוביל למינויו כשר הבריאות.

ב-14 במאי הביעה הכנסת אמון בממשלה החדשה[12], ובאותו יום הושבעה הממשלה במליאת הכנסת.

ציוני דרך ומדיניות

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו למכלול והשלימו אותו.

הממשלה שהוקמה ב-14 במאי כללה 20 שרים, בהם שני שרים ללא תיק, בנוסף לראש הממשלה שהחזיק בכמה תיקים. בממשלה כיהנו בעת הקמתה שלוש נשים בתור שרות, לעומת הממשלה ה-33, בה היו בעת הקמתה 21 שרים, מתוכם ארבע שרות. ב-26 במאי 2016, נחתם ההסכם הקואליציוני עם ישראל ביתנו ומספר השרות עלה לארבע.

קווי יסוד

קווי היסוד של הממשלה:[13]

 • לעם היהודי זכות בלתי ניתנת לערעור למדינה ריבונית בארץ ישראל, מולדתו הלאומית וההיסטורית.
 • הממשלה תקדם את התהליך המדיני ותחתור לשלום עם הפלסטינים ועם כל שכנינו, תוך שמירת האינטרסים הביטחוניים, ההיסטוריים והלאומיים של ישראל. אם יושג הסכם זה, הוא יובא לאישור הממשלה והכנסת, ואם יהיה בכך צורך על פי דין, למשאל עם.
 • הממשלה תפעל באופן אקטיבי כדי לבצר את הביטחון הלאומי ולהקנות ביטחון אישי לאזרחיה תוך מאבק נחרץ ונחוש באלימות ובטרור.
 • הממשלה תפעל להוזלת יוקר המחיה בכל התחומים לרבות ובעיקר בתחומי הדיור, המזון והאנרגיה.
 • הממשלה תפעל בנחישות לצמצום הריכוזיות והגברת התחרות במשק הישראלי, בין היתר, במגזר הבנקאי, חברות הביטוח ובתי ההשקעות במטרה להוזיל את השירותים שמקבל האזרח ולאפשר אשראי זול ונגיש יותר לעסקים קטנים ובינוניים.
 • הממשלה תפעל לקידום ההכשרה המקצועית וההשכלה במקצועות הטכנולוגיים לשם מתן מענה הולם לצרכים העדכניים של התעשייה בישראל כגורם צמיחה מרכזי במשק.
 • הממשלה תפעל לצמצום הפערים בחברה הישראלית תוך מתן שוויון הזדמנויות בחינוך, חיזוק מערכת הבריאות, קידום נשים ובני מיעוטים, טיפול בקשישים, מלחמה בעוני והגברת הסיוע לשכבות החלשות באוכלוסייה.
 • הממשלה תציב כיעד לאומי את פיתוח הפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל. הממשלה תפעל לתיעדופן במתן השירותים השונים, הכול במטרה ליצור שיוון הזדמנויות לאזרחיה, ללא קשר למקום מגוריהם או מעמדם הכלכלי-חברתי.
 • הממשלה תעמיד את החינוך במרכז סדר העדיפות הלאומי ותפעל לקידום רפורמות במערכת החינוך.
 • הממשלה תשים דגש על קידומם של סטודנטים, חיילים ובני נוער ותסייע ככל יכולתה לנוער וצעירים בסיכון.
 • הממשלה תפעל לשילובם של בעלי מוגבלויות מכל סוג שהוא בחיי החברה, תוך סיוע בחינוכם ותעסוקתם ותדאג לצרכיהם הבסיסיים של אלה שאינם מסוגלים לקיים את עצמם.
 • הממשלה תפעל להגברת הסיוע למשפחות להם ילדים בגיל הרך.
 • הממשלה תעמיד את נושא העלייה והקליטה בראש מעייניה ותפעל בנחרצות להגברת העלייה מכל מדינות תבל.
 • הממשלה תשמור על צביונה היהודי של המדינה ומורשת ישראל, וכן תכבד את הדתות והמסורות של בני הדתות במדינה בהתאם לערכי מגילת העצמאות.
 • הממשלה תפעל לשינוי שיטת הממשל על מנת להגביר את המשילות והיציבות השלטונית ותקדם רפורמות בתחום הממשל לשיפור היציבות והמשילות.
 • הממשלה תפעל לביצור שלטון החוק בישראל.
 • הממשלה תפעל להגנה על איכות הסביבה בישראל, לשיפור איכות החיים של תושבי המדינה ולהשתתפות ישראל במאמץ הגלובלי בנושא אקלים וסביבה.
 • הממשלה תפעל למען חיזוק הנגב והגליל.

מהחלטות הממשלה

ב-9 באוקטובר 2018 הודיעו ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון על מינוי של פרופסור אמיר ירון לנגיד בנק ישראל עם סיום כהונתה של קרנית פלוג. ב-18 בנובמבר 2018, הממשלה אישרה את מינויו[14], והוא נכנס לתפקידו ב-24 בדצמבר 2018[15].

אירועים עיקריים

סיעות הקואליציה

מפלגה מושבים בכנסת שרים בממשלה משרדי השרים משרדי סגני השרים כניסה לממשלה יציאה מן הממשלה
הכנסת העשרים
הליכוד 30 11 משרד ראש הממשלה, משרד החוץ, המשרד לביטחון הפנים, משרד התקשורת, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד התיירות, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משרד המודיעין, משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, משרד התרבות והספורט, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, המשרד לשוויון חברתי, משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, משרד ירושלים ומורשת, המשרד לנושאים אסטרטגיים, משרד ההסברה, המשרד להגנת הסביבה, משרד הבינוי והשיכון, שר בלי תיק המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד הבינוי והשיכון 14 במאי 2015 -
כולנו 10 3 משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, משרד הכלכלה והתעשייה משרד ראש הממשלה
הבית היהודי 5 1 משרד החינוך, משרד התפוצות, משרד החקלאות, משרד המשפטים משרד הביטחון 30 באפריל 2019
ש"ס 7 2 משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, המשרד לשירותי דת משרד האוצר, משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל -
יהדות התורה 6 1 משרד הבריאות משרד החינוך
הימין החדש 3 2 משרד החינוך, משרד התפוצות, משרד המשפטים - 30 בדצמבר 2018 30 באפריל 2019
ישראל ביתנו 5[17] 2 משרד הביטחון, משרד העלייה והקליטה - 25 במאי 2016 18 בנובמבר 2018
הכנסת העשרים ואחת
הליכוד 34 13 משרד ראש הממשלה, משרד האנרגיה, משרד הביטחון, המשרד לביטחון הפנים, משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, משרד ירושלים ומורשת, משרד המדע והטכנולוגיה, המשרד לענייני מודיעין, משרד המשפטים, המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, משרד העלייה והקליטה, המשרד לשוויון חברתי, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד התיירות, משרד התפוצות, משרד התקשורת, משרד התרבות והספורט - 14 במאי 2015 -
ש"ס 8 2 משרד הפנים, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המשרד לשירותי דת משרד האוצר, משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל
יהדות התורה 8 0 - משרד הבריאות, משרד החינוך
איחוד מפלגות הימין 5 3 משרד החינוך, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים - 30 באפריל 2019
כולנו 4 3 משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, משרד הכלכלה והתעשייה - 14 במאי 2015
אח"י 1 0 - משרד הביטחון 2 ביוני 2019
הכנסת העשרים ושתיים
הליכוד 32 15 משרד ראש הממשלה, משרד האנרגיה, משרד האוצר, המשרד לביטחון הפנים, משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משרד החוץ, משרד ירושלים ומורשת, משרד המדע והטכנולוגיה, המשרד לענייני מודיעין, משרד המשפטים, המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה, משרד הכלכלה והתעשייה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, משרד העלייה והקליטה, המשרד לשוויון חברתי, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד התיירות, משרד התפוצות, משרד התקשורת, משרד התרבות והספורט - 14 במאי 2015 -
ש"ס 9 2 משרד הפנים, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המשרד לשירותי דת משרד האוצר, משרד הפנים, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל
יהדות התורה 7 0 - משרד הבריאות, משרד החינוך
הבית היהודי - האיחוד הלאומי 4 3 משרד החינוך, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים - 30 באפריל 2019
הימין החדש 3 1 משרד הביטחון - 12 בנובמבר 2019
כולנו 1 1 משרד הבינוי והשיכון - 14 במאי 2015

תרשים הרכב הממשלה בפילוח סיעתי:

מספר חברי הכנסת החברים בקואליציה

הרכב הממשלה

בממשלה זו כיהנו לראשונה 20 שרים – יואב גלנט, איילת שקד, חיים כץ, אופיר אקוניס, דני דנון, יעקב ליצמן, דוד אזולאי, יריב לוין, גילה גמליאל, זאב אלקין, אלי כהן, איוב קרא, מירי רגב, אבי גבאי, יצחק וקנין, יפעת שאשא-ביטון, אמיר אוחנה, רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' ודודי אמסלם.

14 שרים כיהנו בעבר כשרים בממשלה – בנימין נתניהו, סופה לנדבר, צחי הנגבי, בני בגין, משה כחלון, אביגדור ליברמן, אריה דרעי, גלעד ארדן, משה יעלון, אורי אריאל, יובל שטייניץ, נפתלי בנט, סילבן שלום וישראל כ"ץ.

ממשלת ישראל השלושים וארבע

הליכוד כולנו הבית היהודי ש"ס יהדות התורה ישראל ביתנו איחוד מפלגות הימין (התחלף ל"הבית היהודי - האיחוד הלאומי) הימין החדש
שמותיהם של השרים המכהנים מודגשים
פער בין כהונותיהם של שרים שונים באותו המשרד, משמעו מילוי מקום על ידי ראש הממשלה
ממשלת ישראל השלושים וארבע
כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהנת | 14 במאי 2015 – מכהנת
משרד שר מפלגה כהונה
שרי הממשלה
משרד ראש הממשלה ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהן 14 במאי 2015 – מכהן
משרד החוץ כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ב באדר א' ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 17 בפברואר 2019
ישראל כץ הליכוד כ"ד באייר ה'תשע"ט – מכהן

י"ב באדר א' ה'תשע"ט – כ"ד באייר ה'תשע"ט (מ"מ)

29 במאי 2019 – מכהן

17 בפברואר 2019 – 29 במאי 2019 (מ"מ)

המשרד לענייני מודיעין כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהן 14 במאי 2015 – מכהן
משרד התחבורה והבטיחות בדרכים כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ' בסיוון ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 23 ביוני 2019
בצלאל סמוטריץ' הבית היהודי - האיחוד הלאומי כ' בסיוון ה'תשע"ט – מכהן 23 ביוני 2019 – מכהן
משרד האוצר משה כחלון כולנו כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהן 14 במאי 2015 – מכהן
הליכוד
משרד האנרגיה יובל שטייניץ הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהן 14 במאי 2015 – מכהן
משרד הביטחון משה יעלון הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ד באייר ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 22 במאי 2016
אביגדור ליברמן ישראל ביתנו כ"ב באייר ה'תשע"ו – י' בכסלו ה'תשע"ט 30 במאי 2016 – 18 בנובמבר 2018
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד י"ד באייר ה'תשע"ו – כ"ב באייר ה'תשע"ו

י' בכסלו ה'תשע"ט – ט' בטבת ה'תשע"ט (מ"מ)

ט' בטבת ה'תשע"ט - י"ד בחשוון ה'תש"פ

22 במאי 2016 – 30 במאי 2016

18 בנובמבר 2018 – 17 בדצמבר 2018 (מ"מ)

17 בדצמבר 2018 - 12 בנובמבר 2019

נפתלי בנט הימין החדש י"ד בחשוון ה'תש"פ - מכהן 12 בנובמבר 2019 – מכהן
המשרד לביטחון הפנים יריב לוין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – ז' בסיוון ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 25 במאי 2015
קובץ:Gilad Erdan Knnesset member.jpg גלעד ארדן הליכוד ז' בסיוון ה'תשע"ה – מכהן 25 במאי 2015 – מכהן
משרד הבינוי והשיכון יואב גלנט כולנו כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בטבת ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 2 בינואר 2019
משה כחלון כולנו כ"ה בטבת ה'תשע"ט – ג' בשבט ה'תשע"ט 2 בינואר 2019 - 9 בינואר 2019
יפעת שאשא ביטון כולנו ג' בשבט ה'תשע"ט – מכהנת 9 בינואר 2019 - מכהנת
משרד הבריאות יעקב ליצמן יהדות התורה י"ח באלול ה'תשע"ה – י' בכסלו ה'תשע"ח 2 בספטמבר 2015 – 28 בנובמבר 2017
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ח באלול ה'תשע"ה

י' בכסלו ה'תשע"ח – מכהן

14 במאי 2015 – 2 בספטמבר 2015

28 בנובמבר 2017 – מכהן

המשרד להגנת הסביבה אבי גבאי כולנו

לא כיהן בכנסת

כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ג באייר ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 31 במאי 2016
זאב אלקין הליכוד כ"ו בתמוז ה'תשע"ה – מכהן 1 באוגוסט 2016 – מכהן
משרד החינוך נפתלי בנט הבית היהודי כ"ה באייר ה'תשע"ה – א' בסיון ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 4 ביוני 2019
הימין החדש
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

ממלא מקום

הליכוד א' בסיוון ה'תשע"ט – כ׳ בסיוון ה'תשע"ט 4 ביוני 2019 – 23 ביוני 2019
רפי פרץ הבית היהודי - האיחוד הלאומי כ' בסיוון ה'תשע"ט – מכהן 23 ביוני 2019 – מכהן
משרד החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל הבית היהודי - האיחוד הלאומי כ"ה באייר ה'תשע"ה – יט חשון תשפ 14 במאי 2015 – 17 בנובמבר 2019
משרד ירושלים ומורשת זאב אלקין הליכוד י"ד בסיוון ה'תשע"ה – מכהן 1 ביוני 2015 – מכהן
משרד הכלכלה והתעשייה אריה דרעי ש"ס כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"א בחשוון ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 3 בנובמבר 2015
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"א בחשוון ה'תשע"ו – כ"ו בתמוז ה'תשע"ו 3 בנובמבר 2015 – 1 באוגוסט 2016
משה כחלון כולנו כ"ו בתמוז ה'תשע"ו – כ"ד בטבת ה'תשע"ז 1 באוגוסט 2016 – 22 בינואר 2017
אלי כהן כולנו כ"ד בטבת ה'תשע"ז – מכהן 22 בינואר 2017 – מכהן
הליכוד
משרד המדע והטכנולוגיה דני דנון הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ב באלול ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 27 באוגוסט 2015
אופיר אקוניס הליכוד י"ח באלול ה'תשע"ה – מכהן 2 בספטמבר 2015 – מכהן
משרד המשפטים איילת שקד הבית היהודי כ"ה באייר ה'תשע"ה – א' בסיון ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 4 ביוני 2019
הימין החדש
אמיר אוחנה הליכוד ב' בסיוון ה'תשע"ט - מכהן 5 ביוני 2019 - מכהן
המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה זאב אלקין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – ז' בסיוון ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 25 במאי 2015
קובץ:Gilad Erdan Knnesset member.jpg גלעד ארדן הליכוד ז' בסיוון ה'תשע"ה – מכהן 25 במאי 2015 – מכהן
משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ז באב ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 18 באוגוסט 2019
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

ממלא מקום

הליכוד י"ז באב ה'תשע"ט – מכהן 18 באוגוסט 2019 – מכהן
משרד העלייה והקליטה זאב אלקין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ב באייר ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 30 במאי 2016
סופה לנדבר ישראל ביתנו כ"ב באייר ה'תשע"ו – י' בכסלו ה'תשע"ט 30 במאי 2016 – 18 בנובמבר 2018
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

ממלא מקום

הליכוד י' בכסלו ה'תשע"ט – ט"ו בטבת ה'תשע"ט 18 בנובמבר 2018 – 23 בדצמבר 2018
יריב לוין

ממלא מקום

הליכוד ט"ו בטבת ה'תשע"ט – ג' בשבט ה'תשע"ט 23 בדצמבר 2018 - 9 בינואר 2019
יואב גלנט הליכוד כ"ה בטבת ה'תשע"ט - מכהן 9 בינואר 2019 - מכהן
משרד הפנים סילבן שלום הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – ט"ז בטבת ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 27 בדצמבר 2015
אריה דרעי ש"ס א' בשבט ה'תשע"ו – מכהן 11 בינואר 2016 – מכהן
המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהן 14 במאי 2015 – מכהן
המשרד לשוויון חברתי גילה גמליאל הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהנת 14 במאי 2015 – מכהנת
המשרד לשירותי דת דוד אזולאי ש"ס כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"א בחשוון ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 30 באוקטובר 2018
אריה דרעי ש"ס ה' בחשוון ה'תשע"ט – כ"ד בטבת ה'תשע"ט 14 באוקטובר 2018 – 1 בינואר 2018
יצחק וקנין ש"ס כ"ד בטבת ה'תשע"ט - מכהן 1 בינואר 2019 - מכהן
המשרד לשיתוף פעולה אזורי ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ג באלול ה'תשע"ו 14 במאי 2015 – 26 בדצמבר 2016
צחי הנגבי הליכוד כ"ג באלול ה'תשע"ו – מכהן 26 בדצמבר 2016 – מכהן
משרד התיירות יריב לוין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהן 14 במאי 2015 – מכהן
משרד התפוצות נפתלי בנט הבית היהודי כ"ה באייר ה'תשע"ה – א' בסיון ה'תשע"ט 14 במאי 2015 – 4 ביוני 2019
הימין החדש
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד א' בסיון ה'תשע"ט - מכהן 4 ביוני 2019 - מכהן
משרד התקשורת ראש הממשלה

בנימין נתניהו

הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – כ"ה בשבט ה'תשע"ז 14 במאי 2015 – 21 בפברואר 2017
צחי הנגבי

ממלא מקום

הליכוד כ"ה בשבט ה'תשע"ז – כ"ד באייר ה'תשע"ז 21 בפברואר 2017 – 20 במאי 2017
איוב קרא הליכוד ג' בסיוון ה'תשע"ז – כ"ג בסיון ה'תשע"ט 28 במאי 2017 – 26 ביוני 2019
ראש הממשלה

בנימין נתניהו

ממלא מקום

הליכוד כ"ג בסיוון ה'תשע"ט - כ"ח בסיוון ה'תשע"ט 26 ביוני 2019 - 1 ביולי 2019
דודי אמסלם הליכוד כ"ח בסיוון ה'תשע"ט - מכהן 1 ביולי 2019 - מכהן
משרד התרבות והספורט מירי רגב הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – מכהנת 14 במאי 2015 – מכהנת
ללא תיק אופיר אקוניס הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ח באלול ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 2 בספטמבר 2015
זאב בנימין בגין הליכוד כ"ה באייר ה'תשע"ה – י"ד בסיוון ה'תשע"ה 14 במאי 2015 – 1 ביוני 2015
סגני השרים
משרד ראש הממשלה קובץ:Yaron Mazuz (cropped).jpg ירון מזוז הליכוד 13 בינואר 2016 – 4 באוגוסט 2016 ג' בשבט ה'תשע"ו – כ"ט בתמוז ה'תשע"ו
מיכאל אורן כולנו כ"ט בתמוז ה'תשע"ו – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 4 באוגוסט 2016 – 30 באפריל 2019
משרד האוצר יצחק כהן ש"ס א' בסיוון ה'תשע"ה – מכהן 19 במאי 2015 – מכהן
משרד הביטחון אלי בן דהן הבית היהודי א' בסיוון ה'תשע"ה – י"ד באייר ה'תשע"ו

כ"ב באייר ה'תשע"ו – י' בכסלו ה'תשע"ט

י"א בכסלו ה'תשע"ט – ד' בתשרי ה'תש"ף

19 במאי 2015 – 22 במאי 2016

30 במאי 2016 – 18 בנובמבר 2018

19 בנובמבר 2018 – 3 באוקטובר 2019

אח"י
אבי דיכטר הליכוד 23 באוקטובר 2019 – מכהן כ"ג בתשרי ה'תש"פ – מכהן
משרד הבינוי והשיכון ז'קי לוי הליכוד כ"ח בסיוון ה'תשע"ה – י' בכסלו ה'תשע"ט 15 ביוני 2015 – 18 בנובמבר 2018
משרד הבריאות יעקב ליצמן יהדות התורה א' בסיוון ה'תשע"ה – י"ח באלול ה'תשע"ה

כ"ג בטבת ה'תשע"ח – מכהן

19 במאי 2015 – 2 בספטמבר 2015

10 בינואר 2018 – מכהן

המשרד להגנת הסביבה קובץ:Yaron Mazuz (cropped).jpg ירון מזוז הליכוד כ"ט בתמוז ה'תשע"ה – כ"ה בניסן ה'תשע"ט 4 באוגוסט 2016 – 30 באפריל 2019
משרד החוץ ציפי חוטובלי הליכוד א' בסיוון ה'תשע"ה – מכהנת 19 במאי 2015 – מכהנת
משרד החינוך מאיר פרוש יהדות התורה א' בסיוון ה'תשע"ה – מכהן 19 במאי 2015 – מכהן
משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים משולם נהרי ש"ס א' בסיוון ה'תשע"ה – א' בשבט ה'תשע"ו 19 במאי 2015 – 11 בינואר 2016
משרד הפנים קובץ:Yaron Mazuz (cropped).jpg ירון מזוז הליכוד כ"ח בסיוון ה'תשע"ה – ט"ז בטבת ה'תשע"ו

י"ז בטבת ה'תשע"ו – א' בשבט ה'תשע"ו

15 ביוני 2015 – 27 בדצמבר 2015

28 בדצמבר 2015 – 11 בינואר 2016

משולם נהרי ש"ס ג' בשבט ה'תשע"ו – כ"ט באלול ה'תשע"ז

ז' בתשרי ה'תשע"ט – מכהן

13 בינואר 2016 – 20 בספטמבר 2017

27 בספטמבר 2017 – מכהן

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל

חילופי שרים וסגני שרים וסיום כהונה

המעמד השר / סגן השר היוצא עילת סיום התפקיד השר / סגן השר הנכנס
שם מפלגה משרד סיום הכהונה בתפקיד שם מפלגה תחילת הכהונה בתפקיד
תאריך עברי תאריך לועזי תאריך עברי תאריך לועזי
שר זאב אלקין הליכוד המשרד לנושאים אסטרטגיים ז' בסיוון ה'תשע"ה 25 במאי 2015 מסירת התיק לגלעד ארדן גלעד ארדן הליכוד ז' בסיוון ה'תשע"ה 25 במאי 2015
שר יריב לוין הליכוד המשרד לביטחון הפנים ז' בסיוון ה'תשע"ה 25 במאי 2015 מסירת התיק לגלעד ארדן גלעד ארדן הליכוד ז' בסיוון ה'תשע"ה 25 במאי 2015
שר זאב בנימין בגין הליכוד שר ללא תיק י"ד בסיוון ה'תשע"ה 1 ביוני 2015 כניסת גלעד ארדן לממשלה, ובכך עלה מספר השרים על המכסה שנקבעה צחי הנגבי הליכוד כ"ב באייר ה'תשע"ו 30 במאי 2016
שר דני דנון הליכוד משרד המדע והטכנולוגיה י"ב באלול ה'תשע"ה 27 באוגוסט 2015 מינוי דנון לשגריר ישראל באו"ם אופיר אקוניס הליכוד י"ח באלול ה'תשע"ה 2 בספטמבר 2015
סגן שר יעקב ליצמן יהדות התורה משרד הבריאות י"ח באלול ה'תשע"ה 2 בספטמבר 2015 פסיקת בית המשפט העליון שאסרה על מינוי סגן שר כשר בפועל לא מונה מחליף
שר בנימין נתניהו הליכוד משרד הבריאות י"ח באלול ה'תשע"ה 2 בספטמבר 2015 מינוי יעקב ליצמן לשר הבריאות יעקב ליצמן יהדות התורה י"ח באלול ה'תשע"ה 2 בספטמבר 2015
שר אריה דרעי ש"ס משרד הכלכלה כ"א בחשוון ה'תשע"ו 3 בנובמבר 2015 העברת סמכויות משרד הכלכלה לראש הממשלה, לשם קידום מתווה הגז בנימין נתניהו הליכוד כ"א בחשוון ה'תשע"ו 3 בנובמבר 2015
שר סילבן שלום הליכוד משרד הפנים ט"ו בטבת ה'תשע"ו 27 בדצמבר 2015 התפטרותו של השר שלום מטעמים אישיים אריה דרעי ש"ס א' בשבט ה'תשע"ו 11 בינואר 2016
שר משה יעלון הליכוד משרד הביטחון י"ד באייר ה'תשע"ו 22 במאי 2016 התפטרותו של השר יעלון מטעמים פוליטיים אביגדור ליברמן ישראל ביתנו כ"ב באייר ה'תשע"ו 30 במאי 2016
שר זאב אלקין הליכוד משרד העלייה והקליטה כ"ב באייר ה'תשע"ו 30 במאי 2016 מינוייה של סופה לנדבר לשרת העלייה והקליטה סופה לנדבר ישראל ביתנו כ"ב באייר ה'תשע"ו 30 במאי 2016
שר אבי גבאי כולנו המשרד להגנת הסביבה כ"ג באייר ה'תשע"ו 31 במאי 2016 התפטרותו של השר גבאי מטעמים פוליטיים בנימין נתניהו הליכוד כ"ג באייר ה'תשע"ו 31 במאי 2016
שר בנימין נתניהו הליכוד המשרד להגנת הסביבה כ"ח באייר ה'תשע"ו 5 ביוני 2016 מינוי כממלא מקום שר משה כחלון כולנו כ"ח באייר ה'תשע"ו 5 ביוני 2016
שר משה כחלון כולנו המשרד להגנת הסביבה כ"ו בתמוז ה'תשע"ו 1 באוגוסט 2016 מינוי השר אלקין כשר להגנת הסביבה זאב אלקין הליכוד כ"ו בתמוז ה'תשע"ו 1 באוגוסט 2016
שר בנימין נתניהו הליכוד משרד הכלכלה כ"ו בתמוז ה'תשע"ו 1 באוגוסט 2016 מסירת תיק הכלכלה לשר כחלון משה כחלון כולנו כ"ו בתמוז ה'תשע"ו 1 באוגוסט 2016
שר בנימין נתניהו הליכוד המשרד לשיתוף פעולה אזורי כ"ו בכסלו ה'תשע"ז 26 בדצמבר 2016 מסירת התיק לשיתוף פעולה אזורי לשר הנגבי צחי הנגבי הליכוד כ"ו בכסלו ה'תשע"ז 26 בדצמבר 2016
שר משה כחלון כולנו משרד הכלכלה והתעשייה כ"ה בטבת ה'תשע"ז 23 בינואר 2017 מסירת תיק הכלכלה והתעשייה לאלי כהן אלי כהן כולנו כ"ה בטבת ה'תשע"ז 23 בינואר 2017
שר בנימין נתניהו הליכוד משרד התקשורת כ"ה בשבט ה'תשע"ז 21 בפברואר 2017 מינוי השר הנגבי כממלא מקום שר צחי הנגבי הליכוד כ"ה בשבט ה'תשע"ז 21 בפברואר 2017
שר צחי הנגבי הליכוד משרד התקשורת כ"ד באייר ה'תשע"ז 20 במאי 2017 תום 3 החודשים המותרים בחוק למילוי מקום שר איוב קרא הליכוד ד' בסיוון ה'תשע"ז 29 במאי 2017
שר יעקב ליצמן יהדות התורה משרד הבריאות י' בכסלו ה'תשע"ח 28 בנובמבר 2017 התפטרות ליצמן מתפקידו כשר הבריאות בנימין נתניהו הליכוד י' בכסלו ה'תשע"ח 28 בנובמבר 2017
שר דוד אזולאי ש"ס המשרד לשירותי דת ג' חשון ה'תשע"ט 14 באוקטובר 2018 נבצרות על פי המלצת היועץ המשפטי לממשלה בשל מחלה, מינוי ממלא מקום שר אריה דרעי ש"ס ג' חשון ה'תשע"ט 14 באוקטובר 2018
שר אביגדור ליברמן ישראל ביתנו משרד הביטחון י' כסלו ה'תשע"ט 18 בנובמבר 2018 התפטרותו של השר ליברמן מטעמים פוליטיים בנימין נתניהו הליכוד י' כסלו ה'תשע"ט 18 בנובמבר 2018
שרה סופה לנדבר ישראל ביתנו משרד העלייה והקליטה י' כסלו ה'תשע"ט 18 בנובמבר 2018 התפטרותה של השרה לנדבר כחלק מפרישת מפלגת ישראל ביתנו מהקואליציה בנימין נתניהו הליכוד י' כסלו ה'תשע"ט 18 בנובמבר 2018
סגן שר ז'קי לוי הליכוד משרד הבינוי והשיכון י' כסלו ה'תשע"ט 18 בנובמבר 2018 התפטר מהכנסת לאחר בחירתו לראשות עיריית בית שאן לא מונה מחליף
שר אריה דרעי ש"ס המשרד לשירותי דת כ"ד בטבת ה'תשע"ט 1 בינואר 2019 מינוי יצחק וקנין לשר לשירותי דת יצחק וקנין ש"ס כ"ד בטבת ה'תשע"ט 1 בינואר 2019
שר יואב גלנט כולנו משרד הבינוי והשיכון כ"ה בטבת ה'תשע"ט 2 בינואר 2019 פרישת גלנט מהכנסת וממפלגת כולנו, מינוי כממלא מקום משה כחלון כולנו כ"ה בטבת ה'תשע"ט 2 בינואר 2019
שר יריב לוין הליכוד משרד העלייה והקליטה ג' בשבט ה'תשע"ט 9 בינואר 2019 מינוי שר קבוע יואב גלנט הליכוד ג' בשבט ה'תשע"ט 9 בינואר 2019
שר משה כחלון כולנו משרד הבינוי והשיכון ג' בשבט ה'תשע"ט 9 בינואר 2019 מינוי שרה קבועה יפעת שאשא-ביטון כולנו ג' בשבט ה'תשע"ט 9 בינואר 2019
שר בנימין נתניהו הליכוד משרד החוץ י"ב באדר א' ה'תשע"ט 17 בפברואר 2019 מינוי שר קבוע, (בהתחלה מ"מ). ישראל כץ הליכוד י"ב באדר א' ה'תשע"ט 17 בפברואר 2019
סגן שר ירון מזוז הליכוד המשרד להגנת הסביבה כ״ה בניסן ה׳תשע״ט 30 באפריל 2019 לא נבחר לכנסת ה־21 לא מונה מחליף
סגן שר מיכאל אורן כולנו משרד ראש הממשלה כ״ה בניסן ה׳תשע״ט 30 באפריל 2019 לא נבחר לכנסת ה־21 לא מונה מחליף
שר נפתלי בנט הימין החדש משרד החינוך, משרד התפוצות א' בסיון ה'תשע"ט 4 ביוני 2019 פוטר מתפקידו בנימין נתניהו (מ"מ) הליכוד א' בסיון ה'תשע"ט 4 ביוני 2019
שר איילת שקד הימין החדש משרד המשפטים א' בסיון ה'תשע"ט 4 ביוני 2019 פוטרה מתפקידה אמיר אוחנה הליכוד ב' בסיון ה'תשע"ט 5 ביוני 2019
שר בנימין נתניהו (מ"מ) הליכוד משרד החינוך י"ד בסיוון ה'תשע"ט 17 ביוני 2019 מסירת התיק לאיחוד מפלגות הימין רפי פרץ איחוד מפלגות הימין י"ד בסיוון ה'תשע"ט 17 ביוני 2019
שר ישראל כץ הליכוד משרד התחבורה והבטיחות בדרכים י"ד בסיוון ה'תשע"ט 17 ביוני 2019 מסירת התיק לאיחוד מפלגות הימין בצלאל סמוטריץ' איחוד מפלגות הימין י"ד בסיוון ה'תשע"ט 17 ביוני 2019
שר איוב קרא הליכוד משרד התקשורת כ"א בסיוון ה'תשע"ט 24 ביוני 2019 התפטר מהממשלה דודי אמסלם הליכוד כ"ח בסיוון ה'תשע"ט 1 ביולי 2019
שר חיים כץ הליכוד משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים י"ז באב ה'תשע"ט 18 באוגוסט 2019 התפטר מהממשלה עקב כתב אישום בנימין נתניהו (ממלא מקום) הליכוד י"ז באב ה'תשע"ט 18 באוגוסט 2019
סגן שר אלי בן-דהן אח"י משרד הביטחון ד' בתשרי ה'תש"ף 3 באוקטובר 2019 לא נבחר לכנסת ה-22 אבי דיכטר הליכוד כ"ג בתשרי ה'תש"פ 23 באוקטובר 2019
שר בנימין נתניהו הליכוד משרד הביטחון י"ג בחשוון התש"פ 12 בנובמבר 2019 מינוי לשר ביטחון נפתלי בנט הימין החדש י"ג בחשוון התש"פ 12 בנובמבר 2019

ב-25 במאי 2015 הושבע גלעד ארדן לשר לביטחון הפנים ולשר לעניינים אסטרטגיים.

ב-1 ביוני 2015 נכנסה לתוקף התפטרותו של השר זאב בנימין בגין מהממשלה. בגין התבקש לפרוש לאחר מינוי השר גלעד ארדן, בשל חריגה ממכסת שרי הליכוד שנקבעה בהסכם הקואליציוני עם מפלגת כולנו.

ב-15 ביוני 2015 מונו חברי הכנסת ז'קי לוי וירון מזוז כסגני שרים מטעם הליכוד, ובכך גדל מספר סגני השרים בממשלה לתשעה.

ב-2 בספטמבר 2015 הושבעו שני שרים לתפקידם: יעקב ליצמן שחדל לכהן כסגן שר הבריאות ומונה לשר הבריאות בעקבות פסיקת בג"ץ, ואופיר אקוניס שכיהן כשר בלי תיק ומונה לשר המדע, הטכנולוגיה והחלל במקום דני דנון שהתפטר עקב בחירתו לשגריר ישראל באו"ם.

ב-1 בנובמבר 2015 הודיע אריה דרעי על התפטרותו מתפקיד שר הכלכלה, על מנת שבנימין נתניהו יקבל את סמכות שר הכלכלה להפעלת סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים, ובכך תתאפשר הוצאתו לפועל של מתווה הגז.

בדצמבר 2015 פרש שר הפנים, סילבן שלום, מהחיים הפוליטיים והתפטר מהממשלה ומהכנסת, בעקבות פרשות ההטרדה שיוחסו לו.

ב-22 במאי 2016 שר הביטחון, משה יעלון, התפטר מהממשלה ומהכנסת, בעקבות הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו שבכוונתו למנות את אביגדור ליברמן לשר הביטחון, ולמנות את יעלון לשר החוץ. ההסכם הקואליציוני בין ישראל ביתנו לליכוד נחתם רשמית ב-25 במאי 2016 וב-30 במאי 2016 הושבעו השרים אביגדור ליברמן לשר הביטחון, סופה לנדבר לשרת העלייה והקליטה וצחי הנגבי לשר בלי תיק. השר להגנת הסביבה אבי גבאי התפטר מתפקידו בשל השינויים בממשלה, ההתפטרות נכנסה לתוקף ב-31 במאי 2016. בעקבות התפטרות יעלון, סגן השר אלי בן דהן חדל מלכהן, אך מונה מחדש לתפקיד ב-1 ביוני 2016 תחת שר הביטחון אביגדור ליברמן.

ב-1 באוגוסט 2016 נערך סבב מינוים בממשלה. השר משה כחלון העביר לליכוד את המשרד להגנת הסביבה שזאב אלקין מונה אליו, ובתמורה קיבל את משרד הכלכלה.

ב-23 בינואר 2017 נערך סבב תיקים בממשלה. איוב קרא מונה לתפקיד שר בלי תיק ואלי כהן מונה לתפקיד שר הכלכלה[18].

ב-29 במאי 2017 איוב קרא מונה לתפקיד שר התקשורת בעקבות פקיעת המינוי הזמני של צחי הנגבי ב-20 במאי.

ב-26 בנובמבר 2017 יעקב ליצמן התפטר מתפקיד שר הבריאות בעקבות משבר עבודות הרכבת בשבת. התיק עבר לחזקת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ב-14 באוקטובר 2018 מונה אריה דרעי לממלא מקום השר לשירותי דת עקב נבצרותו של השר דוד אזולאי בשל מחלת הסרטן שבה חלה[19].

ב-14 בנובמבר 2018 הודיע אביגדור ליברמן על התפטרותו מתפקידו כשר הביטחון בשל תחושתו כי ממשלת ישראל נכנעה לטרור החמאסי בההסלמה בדרום ב-12 ו-13 בנובמבר אותה שנה[20]. במקביל, התפטרה גם שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, כחלק מפרישת מפלגת "ישראל ביתנו" מהקואליציה, צעד שצמצם את הקואליציה ל-61 חברי כנסת. בעקבות התפטרות ליברמן, סגן השר אלי בן דהן חדל מלכהן, אך מונה מחדש לתפקיד למחרת היום בו נכנסה ההתפטרות לתוקף (19 בנובמבר 2018).

ב-9 בינואר 2019 אישרה הכנסת את מינוי יפעת שאשא-ביטון לתפקיד שרת הבינוי והשיכון ואת מינוי יואב גלנט לתפקיד שר העלייה והקליטה לאחר מעברו למפלגת הליכוד לקראת הבחירות לכנסת העשרים ואחת[21].

ב־2 ביוני 2019 פיטר ראש הממשלה נתניהו את השרים נפתלי בנט ואיילת שקד[22], והפיטורים נכנסו לתוקף ב-4 ביוני.

ב-5 ביוני 2019 מינה ראש הממשלה נתניהו את אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים[23].

ב-17 ביוני 2019 מינה ראש הממשלה נתניהו את רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' מאיחוד מפלגות הימין לתפקידי שר החינוך ושר התחבורה בהתאמה.

בסוף יוני 2019 התפטר איוב קרא ממשרד התקשורת. נתניהו מינה את דודי אמסלם למלא את מקומו והוא נכנס ב-1 ביולי.

באוגוסט 2019 התפטר מהממשלה שר הרווחה חיים כץ אשר הוגש נגדו כתב אישום. נתניהו מילא את מקומו.

בנובמבר 2019 העביר נתניהו את תיק הביטחון לנפתלי בנט.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

 1. בבחירת לכנסת ה-20, המחנה הציוני הורכבה ממפלגת העבודה ומפלגת התנועה. בכנסת ה-19, לסיעת העבודה היו 15 מנדטים ולסיעת התנועה היו 6 מנדטים.
 2. בכנסת ה-19 הרשימה יוצגה על ידי שלוש סיעות: רע"ם-תע"ל-מד"ע – 4 מנדטים, חד"ש – 4 מנדטים, בל"ד – 3 מנדטים. בבחירות לכנסת ה-20 מד"ע התמודדה יחד עם המפלגה הלאומית הערבית במסגרת הרשימה הערבית, ולא עברה את אחוז החסימה.
 3. הסיעה לא יוצגה בכנסת ה-19.
 4. חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס מישראל ביתנו הודיעה במהלך המשא ומתן במאי 2016 שלא תצטרף לקואליציה אך לא התפלגה רשמית מהסיעה.
 5. הנשיא ריבלין נתן לנתניהו ארכה בת 14 יום להרכבת הממשלה, באתר הארץ, 20 באפריל 2015
 6. צילום ההסכם המלא בין יהדות התורה לליכוד, באתר כיכר השבת, 29 באפריל 2015
 7. ניצחון החרדים: קברו את הישגי לפיד, באתר אל-מוניטור, 5 במאי 2015
 8. נתניהו דורש זכות וטו לכל שינוי במפת התקשורת בישראל, באתר גלובס, 29 באפריל 2015
 9. רו למשל סעיף 63 בהסכם הקואליציוני עם סיעת כולנו, באתר הכנסת
 10. מירי רגב: להגדיל מספר השרים ל-23; לפיד: נעתור לבג"ץ, באתר גלובס, 19 במרץ 2015
 11. רויטל חובל, בג"ץ קבע: ליצמן לא יוכל להמשיך לכהן כסגן שר הבריאות במעמד שר, באתר הארץ, 23 באוגוסט 2015
 12. אטילה שומפלבי ורועי ינובסקי, על חודו של קול: אושרה ממשלת נתניהו הרביעית, באתר ynet, 14 במאי 2015
 13. קווי היסוד של ממשלת ישראל השלושים וארבע, באתר הכנסת
 14. עמר כהן, ‏הממשלה אישרה את מינויו של אמיר ירון לנגיד בנק ישראל, באתר דבר העובדים בארץ ישראל, 18 בנובמבר 2018
 15. עמרי מילמן, "עצמאות בנק ישראל מהווה תנאי הכרחי לתפקוד מיטבי", באתר כלכליסט, 24 בדצמבר 2018
 16. הצעת חוק ההסדרה, התשע"ה–2015 של חה"כ יואב קיש ואחרים (פ/1973), משרד ראש הממשלה, 1 בדצמבר 2016
 17. מספר המנדטים של המפלגה לאחר פרישת אורלי לוי-אבוקסיס מהקואליציה. קודם לכן למפלגה היו 6 מנדטים.
 18. איוב קרא ימונה לשר בלי תיק, אלי כהן ימונה לשר הכלכלה, באתר נענע10
 19. החלטת הממשלה מיום 14 באוקטובר 2018
 20. מורן אזולאי, ליברמן התפטר וקרא לבחירות: "נכנענו לטרור", באתר ynet, 14 בנובמבר 2018
 21. במקום גלנט: כחלון מקדם את יפעת שאשא ביטון לתפקיד שרת השיכון, ynet
 22. טל שניידר, דני זקן, משרדי המשפטים והחינוך מחפשים שרים חדשים: נתניהו פיטר את נפתלי בנט ואיילת שקד, באתר גלובס, 2 ביוני 2019
 23. אחרי פיטורי שקד: נתניהו מינה את ח"כ אמיר אוחנה לשר המשפטים, וואלה! חדשות, 5 ביוני 2019
הקודמת:
ממשלת ישראל השלושים ושלוש
2013 – 2015
ממשלת ישראל השלושים וארבע הבאה:
ממשלת ישראל השלושים וחמש
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.