מלק

מלק
Melk

מנזר מלק
מדינה אוסטריה  אוסטריה
מדינה אוסטריה תחתית  אוסטריה תחתית
מחוז מלק
ראש העיר תומאס ווידריך
שטח 25.71 קמ"ר
גובה 213 מטרים
אוכלוסייה
  בעיר
  צפיפות

5,275  (נכון ל-2012)
200 נפש לקמ"ר (נכון ל-2012)
http://www.melk.gv.at

מלק (גרמנית: Melk. באיות עתיק: Mölk) היא עיר במדינת אוסטריה תחתית שבאוסטריה. העיר נמצאת בקצה עמק ואכאו על גדות נהר הדנובה. העיר מפורסמת עקב המנזר הבנדיקטיני הבנוי בסגנון הבארוק ונמצא בשטחה.

היסטוריה

העיר נזכרת לראשונה בשם מדיליקה בשנת 831. השטח מסביב למלק נמסר בשנת 976 ללאופולד הראשון, המרגרייב של אוסטריה, כדי לשמש אזור חיץ בין השטח המדיארי ממזרח ובוואריה ממערב. ב- 996 נקרא האזור בשם אוסטאריכי, מה שהיווה את המקור לשם הגרמני של אוסטריה, אשר בשימוש עד היום.

על הצוק שעליו ממוקם מנזר מלק נבנה במקור מבצר של בית באבנברג, אשר שלטו באזור זה. ב- 1089 נמסר האתר לנזירים מקומיים מהעיר הסמוכה לאמבאך. מלק קיבלה זכויות של עיר שוק בשנת 1227 וב- 1898 הפכה לעיר.

בשלהי מלחמת העולם השנייה, מה- 21 באפריל 1944 ועד ה-15 באפריל 1945 פעל במלק אחד ממחנות החוץ של מחנה הריכוז מאוטהאוזן.

בין האתרים ההיסטוריים החשובים במלק ניתן למנות את מנזר מלק, אשר נבנה בסגנון הבארוק, וניצב על צוק מעל העיר על גדות הדנובה, כמו כן הכנסייה העירונית, בניין הדואר העתיק, מזרקת קולומאן ה"קדוש", "הבית על הסלע" (הבניין העתיק ביותר בעיר שהשתמר עד היום, נבנה במאה ה-15), כיכר העירייה.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.