מלחמת עולם שלישית

יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

מלחמת עולם שלישית הוא מונח לתיאור מלחמת עולם עתידית היפותטית, בסדר גודל של מלחמת העולם הראשונה או השנייה או אף גדולה מהן.

ישנן התייחסויות רבות לאפשרות התרחשותה של מלחמה כזאת. אחת ההתבטאויות המפורסמות אודות מלחמה כזאת הייתה של אלברט איינשטיין שאמר כי אינו יודע באיזה נשק ישתמשו במלחמת העולם השלישית, אך ברביעית ישתמשו במקלות ואבנים. אמירה זו באה להביע את דעתו כי מלחמה עולמית שלישית תביא להרס הציוויליזציה.

הפילוסוף הצרפתי זָ'אן בּוֹדְרִיאֶר בספרו "רוח הטרור" טען כי המלחמה הקרה הייתה מלחמת העולם השלישית והמלחמה בטרור הרביעית. היו שטענו כי פיגועי 11 בספטמבר בארצות הברית יביאו למלחמת עולם שלישית. סברה אחרת אומרת שבמלחמת העולם השלישית ילחמו רוב העולם נגד ארצות ערב או ארצות האסלאם וזו תהיה אף מלחמה שתקבע את עתיד העולם וגורלו.[1]

בתרבות

מלחמת עולם שלישית משמשת בסיס לסרטים וספרים העוסקים בעתיד בדיוני שבו מתרחשת מלחמה בסדר גודל שהאנושות עוד לא ידעה.

בין הספרים המתארים מלחמת עולם שלישית: "סערה אדומה עולה" של טום קלנסי.

בין הספרים המתארים עתיד לאחר מלחמה הרסנית ניתן למצוא את "המנון לליבוביץ" של וולטר מ. מילר, "הדוור" של דייוויד ברין (שגם עובד לקולנוע), ועוד.

מלחמת העולם השלישית הייתה הנושא של הרבה משחקי וידאו ביניהם: מטרו 2033, פולאאוט, Battlefield 3, ארמה 3, הומפרונט, Call of Duty: Modern Warfare 3 עוד.

מבצעים צבאיים

מתכננים צבאיים בהיסטוריה תכננו מבצעים רבים, וחלק מהן הכינו את הצבא וצבאות אחרים במקביל לתרחיש של מלחמת עולם שלישית, להלן חלק מן המבצעים:

מבצע לא יעלה על הדעת

מבצע לא יעלה על הדעת הוכן בהוראתו של וינסטון צ'רצ'יל ב-1945 על מנת להתמודד נגד האיום הסובייטי, ולנטרלו.

המבצע כלל אפשרויות פלישה לברית המועצות, התגוננות מפניה, ואף הטלת שלוש פצצות אטום על עריה המרכזיות בעזרת צבא ארצות הברית.

לבסוף ננטש המבצע לאחר סיכויי הצלחה נמוכים והיעדרותה של פלישת ברית המועצות לגוש המזרחי.

לאחר 53 שנים (ב-1998) המבצע שוחרר לתקשורת, מסיבות משפטיות וכתוצאה מהתפרקות ברית המועצות.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים

  1. Charles Feldman and Stan Wilson, Ex-CIA director: U.S. faces 'World War IV', CNN, April 3, 2003
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.