מיני ישראל

מיני ישראל הוא פארק מיניאטורות הממוקם על כביש 424 בעמק איילון, בקרבת לטרון. הפארק משתרע על שטח של 60 דונמים: 35 דונמים של מייצג, ועוד כ-2 דונם של שטחי מסחר ומבני שירות, וכמו כן 20 דונם של כבישים וחניונים. באתר מוצגים דגמים של מקומות, אזורים, ובניינים שונים מהחשובים והמוכרים בישראל. כל הדגמים שבפארק בנויים בקנה מידה אחיד - 1:25, כלומר, כל מטר במציאות הוא ארבעה סנטימטרים בדגם שבפארק.

הרעיון לפארק מיני ישראל עלה בעת ביקורו של קצין ישראלי במדורודם שבהולנד. עברו חמש שנים עד שמצא משקיעים לפארק. לפני הקמת הפארק היה צריך לעשות מחקר ארוך ואחריו החלו עבודות הבניה.

הפארק נפתח בנובמבר 2002, ונחנך רשמית ב-7 באפריל 2003. עם השנים נוספו לו דגמים חדשים. הפארק מציג כ-385 דגמים. בפארק מבקרים כ-400,000 אורחים בשנה, מתוכם כ-25% תיירי חוץ.

מבנה הפארק

הפארק בנוי בצורת מגן דוד. כל אזור במגן דוד הוא חלק אחר בישראל ובו המבנים המצויים בו, כך שהמבנים אינם פזורים באקראיות ברחבי האתר אלא מסודרים באזורים: צפון הארץ, קו החוף, המרכז, ירושלים ודרום הארץ. בסך הכול יש בפארק כ-385 מודלים ומבנים. הדגמים נבנו בדיוק ובהתאמה למקור: מבנה, צבעים ודקורציה של מבנים הועתקו במדויק לאחר עבודות הכנה ותחקיר, לאחר השוואה של צילומים ותוכניות מהאתרים המציאותיים. בדגם של אצטדיון טדי, למשל, מוצגים גם אלפי אנשים מיניאטוריים בקהל, השרים שירי עידוד לשחקנים ונעים בגל אוהדים על היציעים.

העצים והצמחים שבדגמים הם צמחים ועצים אמיתיים. בפארק כ-20,000 עצי בונסאי. צמחייה נוספת פרוסה בכל רחבי הפארק ומתאימה לאופי הצמחייה של אזורי הארץ השונים. במודלים רבים משולבים מנועים, כבלים, מנורות שונות, קטעי שירה, ריקוד, תפילה, קריאות מההווי המקומי ואפקטים אחרים.

בנוסף למיניאטורות, קיימות בפארק מספר אטרקציות נוספות:

מתקן סימולטור המציג סרטים באורך 3 דק' בממוצע המדמה את תזוזת הסרט כמו במציאות.

קולנוע תלת ממד בו מוצג סרט באורך 15 דקות המציג את ארץ ישראל בתלת ממד.

קישורים חיצוניים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.