מי

מי הוא תו בסולם הצלילים, שמסומן גם באות E. תדירותו באוקטבה הראשונה היא 330 הרץ. במספור עממי נחשב כתו השלישי בסולם התווים.

מי דיאז

מי דיאז הוא התו המוגבה בחצי טון ממי ומסומן ב-♯E. מבחינת גובה אבסולוטי, בכיוון מושווה, התו שווה לצליל פה אך הוא שונה ממנו מבחינת איות – כך למשל טון מוביל בסולם פה דיאז מינור יהיה מי דיאז ולא פה בקר. בכלים בעלי אינטונציה גמישה קיים הבדל בין הצלילים והצליל מי דיאז בסולם פה דיאז מינור יהיה נמוך יותר (במרבית סוגי הכוונון) מהצליל פה בסולם לה מינור, למשל.

מי במול

מי במול הוא התו המונמך ממי בחצי טון והוא מסומן ב-♭E.

סולם מי מז'ור

הסולם מי מז'ור הוא הסולם המז'ורי המתבסס על התו מי. התווים בסולם הם: מי, פה דיאז, סול דיאז, לה, סי, דו דיאז, רה דיאז ומי.

סולם מי מינור

הסולם מי מינור הוא הסולם המינורי המתבסס על התו מי. התווים בסולם הם: מי, פה דיאז, סול, לה, סי, דו, רה ומי.

אקורד מי מז'ור

האקורד מי מז'ור הוא אקורד מז'ורי שצליל הבס שלו הוא מי. התווים באקורד הם מי, סול דיאז, וסי. האקורד מסומן באות E. אפשר למצוא את האקורד בסולמות מי מז'ור בתור טוניקה, לה מז'ור בתור דומיננטה וסי מז'ור בתור דרגה רביעית.

אקורד מי מינור

האקורד מי מינור הוא אקורד מינורי שצליל הבס שלו הוא מי. התווים באקורד הם מי סול וסי. האקורד מסומן בEm. אפשר למצוא את האקורד בסולמות: מי מינור בתור טוניקה, ובסי מינור בתור דרגה רביעית.

קישורים חיצוניים

תווים
דו
(C)
רה
(D)
מי
(E)
פה
(F)
סול
(G)
לה
(A)
סי
(B)
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.