למרחב (רשת מוסדות חינוך)

למרחב היא רשת מוסדות חינוך דתית לאומית תורנית הממוקמת בפתח תקווה וכוללת בתי ספר יסודיים (בנים ובנות), חטיבת ביניים ואולפנה. בראש המוסדות עומד הרב אברהם גרנביץ' שגם הקים את המוסדות. עד שנת תשע"ד נכללה ישיבת צביה פתח תקווה בין מוסדותיה.

בית ספר יסודי

הוקם בשנת התשנ"ג שבה החל את שנת הלימודים עם כיתה א' בלבד. בכל שנה נוספה שכבה חדשה, כך עד שהושלמו כל השכבות החסרות. בתחילה שכן בית הספר היסודי (לבנים ובנות בנפרד) באזור התחנה המרכזית אך בהמשך עברו הבנות למבנה נצח ישראל (עד היום) והבנים נשארו עד לשנת התש"ע שבה בוצע חילוף עם תלמידי הישיבה כך שבית הספר היסודי עבר למבנה חדש בשכונת נווה גן והישיבה ירשה את השטח. מנהל בית הספר לבנים הוא הרב יעקב ליפשיץ ומנהל בית הספר לבנות היה הרב שם שרפר שהוחלף בשנת הלימודים תשע"ט על ידי הגברת לבנת שגיב.

חטיבת הביניים

הוקמה בשנת התשנ"ט ובראשה עמד הרב מאיר רוזיליו. בסוף שנת הלימודים תשע"ז הוא סיים את עבודתו כראש החטיבה ובמקומו יש את צוות הרמ"ים: הרב אופיר אפרים, הרב גילי אהרון והרב אלעד נווה. החטיבה ממוקמת יחד עם בית הספר היסודי בשכונת אם המושבות.

אולפנה לבנות

אולפנת למרחב
אולפנה
תאריך ייסוד ה'תשס"ג
השתייכות חרדים לאומיים
מייסדים הרב עמיחי פרל
מגמות ארץ,ביולוגיה,מחשבים
מנהלת הרבנית ורד שורצבוים
תלמידים כ-270
מיקום פתח תקווה

הוקמה בשנת התשס"ג. בראשה עמד הרב עמיחי פרל. כיום עומדת בראשה הרבנית ורד שוורצבוים. בשנת ה'תשס"ט עמד אחוז הזכאות לתעודת בגרות בקרב בנות האולפנה על 100%. האולפנה שוכנת במתחם ליד נצח ישראל יחד עם בית הספר היסודי של הבנות אך בקטע מגודר ומופרד.

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.