ליסון גרוב

ליסון גרוב או ליסון גרואובאנגלית: Lisson Grove) היא שכונה (הקרויה על שם הרחוב העובר במרכזה) בצפון רובע הסיטי של וסטמינסטר של לונדון בירת הממלכה המאוחדת.

השכונה ממוקמת בסמוך למגרש הקריקט לורדס שנמצא ביער סנט ג'ון. ממערב לשכונה נמצאים פדינגטון ורחוב ווטלינג, במזרחה נמצאת שכונת מרילבון ובמזרחה נמצאים רחוב בייקר וריג'נטס פארק.

היסטוריה

עד שלהי המאה ה-18 היה האזור בו ממוקמת השכונה אזור כפרי. המלחין ג'וזף היידן התגורר בחווה באזור במשך זמן קצר באביב 1791. במהלך המאה ה-19, עם התפשטותה וגידולה המהיר של לונדון הוויקטוריאנית הפכה השכונה לשכונת פועלים ענייה, ונחשבה לאחת משכונות העוני הירודות ביותר של העיר[1] - ויותר ממחצית מ-50,000 תושביה היו עניים ירודים[2]. על פי ספרו של תומאס בימז שוטרי לונדון פחדו להיכנס לשכונה ונהגו להלך בה בזוגות[3].

אזכורים תרבותיים

דמותה של אליזה דוליטל ממחזהו של ג'ורג' ברנרד שו "פיגמליון (שעל בסיסו נוצרו המחזמר וסרט הקולנוע "גבירתי הנאוה") היא מליסון גרוב.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.