לדרמן

לדרמן
נתונים כלליים
סוג חברת אחזקות פרטית
מייסדים טים לדרמן, סטיב ברלינר
סיסמה "עכשיו אתה מוכן"
תאריך הקמה 1983
משרד ראשי פורטלנד, אורגון, ארצות הברית
http://www.leatherman.co.il

לֶדֶרמןאנגלית: Leatherman, לד'רמן) הוא שמה המסחרי של סדרת סכינים וכלי עבודה רב תכליתיים (Multi-tool) המיוצרים על ידי קבוצת לדרמן לכלי עבודה (Leatherman Tool Group).

את הכלי, המכונה אולר לדרמן או פלייר לדרמן, המציא טים לדרמן במהלך טיול למזרח ופיתח יחד עם שותפו לחברת לדרמן, סטיב ברלינר.

את הרעיון הגה המהנדס לדרמן ב-1975 כאשר ערך עם אשתו טיול וחש בחסרונו של אולר המשלב סכין עם פלייר ועם מברג. אחרי תכנון ובניית דגם הגיש בקשה לפטנט למוצר שיכונה "מיסטר קראנץ'", בקשה שאושרה בארצות הברית בשנת 1980. הכלי הראשון יוצר בשנת 1983 ובשנת 1984 נמכרו 30,000 יחידות.

הכלי במהותו הוא פלייר, מכשיר לצביטת וקילוף חוטים, שבידיותיו נמצאים כלי עבודה נוספים. בכל הדגמים הכלים הנוספים הם: סכין, מברג ובדרך כלל גם מספריים. הדגמים השונים נבדלים במגוון הכלים הנוספים. בחלק מהדגמים להבי הסכינים ננעלים באמצעות מתפס מיוחד כדי שלא יחליקו. חלק מהדגמים מיוצרים מטיטניום ובעלי אחריות על שבר לעשרים וחמש שנה.

בין דגמיו:.WAVE, CHARGE, SURGE, MICRA, CRANCH.

ב-1997 ציידה נאס"א את האסטרונאוטים במשימה STS-86 בכלי לדרמן.

קישורים חיצוניים

This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.