כיסא משרדי

כיסא משרדי הוא כיסא המיועד לשימוש ליד שולחן במשרד. בדרך כלל זהו כיסא מסתובב, הכולל גלגלים ואפשרות לכיוון הגובה.

היסטוריה

אחד מהראשונים שידוע שהשתמשו בכיסא משרדי מודרני הוא חוקר הטבע צ'ארלס דרווין, שהכניס גלגלים לכיסא בחדר העבודה שלו כך שיוכל להגיע אל הדגימות שלו במהירות רבה יותר.

עם המהפכה התעשייתית והופעת הרכבת באמצע המאה ה-19, עסקים החלו לגדול ולהתרחב. התרחבות זו חייבה הוספה של עובדי אדמיניסטרציה, ניהול חשבונות וניהול כללי, שעבודתם התנהלה בעיקר בסביבה משרדית.

התפתחות העבודה במשרדים לוותה בהתפתחות טכנולוגית, ומודעות לסביבת עבודה נוחה ויעילה, אשר הביאה לפיתוח של ציוד וריהוט ייעודי למשרדים שכלל גם את הכיסא המשרדי.

הממציא האמריקאי תומאס א. וורן הציג גרסה מודרנית של הכיסא המשרדי בתערוכה הגדולה בלונדון בשנת 1851.

שימושים וסוגים

הכיסא המשרדי עוצב על מנת לשפר את יעילות העבודה של פקידים ועובדי משרד, בכך שהוא מאפשר להם להישאר בישיבה ליד שולחן העבודה שלהם לזמן רב יותר. הוספת הגלגלים לכיסא נועדה לאפשר לעובדים להגיע בקלות ובמהירות למקומות רבים בסביבת העבודה שלהם, וחוסכים את הצורך בקימה ובעמידה ממושכת.

קיימים כיום סוגים רבים של כיסאות משרדיים, מכיסא משרדי פשוט שאינו כולל תמיכה לרגליים או לראש ונועד לישיבה של מספר שעות בלבד ועד לכיסאות מנהלים התומכים בראש ובגב ומאפשרים ישיבה ממושכת של שמונה שעות ומעלה.

משנות ה-70 החלה מודעות גבוהה יותר לאגרונומיה והנדסת אנוש. כיום כיסאות משרדיים כוללים לרוב מושבים מתכווננים, משענות ידיים ומשענת גב אורטופדית, כדי למנוע פציעות מאמץ וכאבי גב הקשורים לישיבה ממושכת.

קישורים חיצוניים

ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.