כאן ב

כאן ב
פרטי התחנה
סוג רדיו ממלכתי
שפה עברית
מדינה ישראל  ישראל
תקופת פעילות נפתחה ב-15 במאי 2017
אזורי קליטה ותדרים
אזור קליטה תל אביב והסביבה, אצבע הגליל, חיפה והסביבה, צפון בקעת הירדן, באר שבע וצפון הנגב, מרכז הנגב
נקלט בתדר 95.0FM[1]
אזור קליטה ירושלים והסביבה
נקלט בתדר 95.5FM, 95.0FM, 95.2FM[1]
אזור קליטה נצרת והסביבה, נתניה, מרכז הארץ, צפון הערבה, הגליל המערבי
נקלט בתדר 95.2FM[1]
אזור קליטה מרכז הארץ, צפת, והגליל, צפון הערבה, דרום הערבה
נקלט בתדר 95.5FM[1]
אזור קליטה חיפה והסביבה, באר שבע וצפון הנגב, אילת, צפת והגליל
נקלט בתדר 94.5FM[1]
אזור קליטה אצבע הגליל
נקלט בתדר 882.0AM[1]
אזור קליטה הגליל
נקלט בתדר 1206.0AM[1]
אזור קליטה המרכז
נקלט בתדר 657.0AM[1]
אתר התחנה

כאן רשת ב' (מזוהה גם כ-"כאן ב'" ובעבר נקרא "רשת ב'" ו-"כאן ועכשיו - רשת ב'") היא תחנת רדיו ישראלית, השייכת לתאגיד השידור הישראלי ונמצאת תחת חטיבת החדשות של התאגיד - כאן חדשות. תחנה זו משדרת בעיקר אקטואליה וחדשות. התחנה החליפה את רשת ב' של קול ישראל שברשות השידור. ב-15 במאי 2017 החלו שידורי התחנה, בניהולו של עומר בן-רובי. במהלך שעות הבוקר בימי חול שלוש תוכניות מועברות גם בערוץ כאן 11 בטלוויזיה.

היסטוריה

בתהליך הקמת תאגיד השידור הישראלי, הוגדרה התחנה ונקראה בשם "רשת ב' החדשה"[2]. עם תהליך מיתוג התאגיד בשם "כאן", הוגדרה התחנה בתור כאן ב'. ב-10 במאי 2017 הסתיים שידור התוכניות ברשת ב' במסגרת רשות השידור. התחנה התחדשה במסגרת תאגיד השידור הישראלי ב-15 במאי 2017 בשם כאן רשת ב', ובדיגיטל - כאן ב'. עם זאת, התחנה המשיכה לשמור על מספר מאפיינים: היא המשיכה להזדהות במעברונים כרשת ב' (עד שבפברואר 2018 החליפה אותם במעברונים חדשים עם השם הנוכחי); תוכניות רבות המשיכו להיות משודרות באותה מתכונת, עם אותם מגישים ואף במשבצת שידור דומה או קרובה. תוכניות רבות המשיכו להשתמש באותן נעימות נושא וקטעי קריינות והכרזה.

תוכניות אקטואליה וחדשות

כאן ב' היא תחנה בעלת קו חדשותי אקטואלי. תוכניות הרדיו של התחנה ממוקדות בתחום האקטואליה ולוח השידורים מתבסס בעיקרו על תוכניות ששודרו ברשת ב': "הבוקר הזה" עם אריה גולן, "סדר יום" עם קרן נויבך, "בחצי היום" עם אסתי פרז, "השעה הבינלאומית" עם ערן סיקורל, "כאן הערב" עם רן בנימיני ויגאל גואטה, "זה מגיע לכם" עם גילי תמיר, "מרחאבית" עם ערן זינגר, בחצי היום השישי" עם ליאת רגב, "יומן השבוע" עם רון נשיאל. במקביל, צורפו ללוח השידורים גם תוכניות חדשות: "קלמן-ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, "כאן הלילה" עם יעקב אייכלר, "שלום קיטל" עם שלום קיטל (עד פברואר 2019, אז החלה לשדר התוכנית דקלסגל עם ירון דקל ועמית סגל ששודרה קודם לכן בגלי צה"ל) תוכנית "הידברות" הוותיקה עם קובי ברקאי עברה מרשת א'.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.