ישיבת המאירי

ישיבת המאירי

ישיבת המאירי
ישיבה
תאריך ייסוד ה'תשנ"ה
השתייכות ישיבות הסדר
ציונות דתית
מייסדים הרב שמואל זעפרני
ד"ר יעקב הדני
ראש הישיבה הרב שמואל זעפרני והרב יגאל קוטאי
צוות הוראה ק
מיקום ירושלים

ישיבת המאירי היא ישיבה אשר הוקמה בשנת ה'תשנ"ה והיא שוכנת בשכונת קריית משה בירושלים. הלימודים בישיבה הם במסלול ישיבת הסדר והיא מונה כ-80 תלמידים.

היסטוריה

בשנת תשנ"ה בהוראתו של הראשון לציון, הרב מרדכי אליהו, החלו הרב שמואל זעפרני וד"ר יעקב הדני בהקמת הישיבה, שבה מסלול ייחודי המשלב בין לימודי ישיבה ללימודי אקדמיה, וזאת במטרה להסמיך בוגרים בעלי השכלה אקדמית. הישיבה נקראה על שם הרב משה המאירי, שהוריש את ביתו להקמת הישיבה. הרב מרדכי אליהו שימש כנשיא הישיבה והרב שמואל זעפרני עומד בראשה.

הלימוד בישיבה הוא בשיטת העיון הספרדי[דרושה הבהרה]. שיטת הפסיקה בישיבה היא על פי נשיאה, הרב מרדכי אליהו.

שירות צבאי

תהליך החיול נערך בסוף השנה הראשונה והגיוס לצה"ל נערך באמצע השנה השנייה לתקופה של שנה וארבעה חודשים. רבני הישיבה מעודדים את תלמידי הישיבה לצאת למסלול קצונה מתוך אמונה שיש צורך במפקדים יראי שמים.

לימודי המכללה

תלמידי הישיבה לומדים במכללה הדתית לחינוך בירושלים, מכללת ליפשיץ. המיוחד במסלול זה, שלימודי המכללה מתקיימים כבר משנה א' בישיבה, בשונה מישיבות אחרות בהן מתחילים את הלימודים בדרך כלל רק בשיעור ד', לאחר החזרה מהצבא. התלמידים מסיימים את הישיבה עם תואר ראשון בחינוך בתחום מחשבים/מתמטיקה/ביולוגיה/תנ"ך ותעודת הוראה. תלמידי הישיבה לוקחים חלק בפרויקט פר"ח.לאחר סיום לימודי המכללה בוגר יכול לעבוד בתור מורה או ללכת על בסיס התואר הראשון למוסד אקדמאי אחר ללמוד מקצוע אחר או להמשיך לתואר שני.

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.