ירידה במשקל

בהקשר של בריאות גופנית וכושר גופני, ירידה במשקל הוא תהליך של ירידה במסת הגוף הכללית, אשר כרוך בעיקר בירידה של אחוזי השומן בגוף.

ירידה במשקל יכולה להתרחש בשוגג עקב תת תזונה או מחלה, או בעקבות מאמץ מודע לשיפור המצב הגופני.

על מנת לרדת במשקל, יש לשרוף יותר קלוריות מדי יום מכמות הקלוריות הנצרכת - מטרה זו ניתן להשיג על ידי צמצום כמות המזון הנצרך, הגדלת כמות הפעילות הגופנית שמבצעים לאורך היום ו/או שילוב של השניים. לשם ירידה בריאה במשקל רוב המומחים ממליצים לבחור בשילוב של דפוסי אכילה בריאים ופעילות גופנית סדירה. שיטות אחרות לירידה במשקל כוללות שימוש בתרופות מרשם, בצמחי מרפא, או בכימיקלים שמורידים את התיאבון ו/או וגורמים לעלייה בפעילות הגופנית. ניתן גם לרדת במשקל באמצעות ניתוחים שונים. טיפול שאיבת שומן מאפשר גם הסרה של שומן מאזור ממוקד. לבחירה באפשרויות הכירורגיות ו/או שימוש בתרופות מרשם עשויות להיות לעיתים רבות תופעות לוואי חמורות.

אובדן משקל יכול להיות גם סימפטום למחלות נפשיות, מחלות פיזיות, או הפרעות כגון אנורקסיה נרבוזה או קכקסיה אשר מופיעה בדרך כלל אצל אנשים החולים בסרטן או באיידס.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0
This article is issued from Hamichlol. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.